Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francija «principā gatava» pārdot ultramoderno karakuģi Krievijai

Francija principā ir gatava pārdot Krievijai ultramodernu «Mistral» tipa helikopteru bāzes kuģi, tomēr šajā jautājumā lēmums vēl nav pieņemts un sarunas turpinās, otrdien atzina Francijas Ārlietu ministrijas amatpersona.

Ja darījums notiks, tā būs pirmā reize, kad Maskava no NATO dalībvalsts saņem tik modernu militāro tehniku.

Francijas aizsardzības ministrs Ervē Morēns vēl pirmdien sacīja, ka karakuģa pārdošana ir solis, kas apliecina «Eiropas jaunās attiecības ar Krieviju» un norāda uz to, ka Krievija tagad tiek uzskatīta par partneri Eiropas drošības jomā.

Savukārt Krievijas kaimiņvalstis par iecerēto darījumu ir nopietni satrauktas.

«Tas padziļina mūsu bažas. Mēs vērīgi sekojam šim darījumam,» ziņu aģentūrai AFP sacīja Lietuvas aizsardzības ministre Rasa Jukņevičiene, piebilzdama, ka pagājušajā nedēļā skārusi šo jautājumu NATO apspriedē Stambulā.

«Francija izteicās, ka karakuģis varētu tikt pārdots bez bruņojuma. Šobrīd ir skaidrs, ka Krievijas militārā rūpniecība tālu atpaliek no NATO. Ja viņi to pārdos, tas būs bezprecedenta darījums,» norādīja ministre.

Kā aģentūrai sacīja Igaunijas Ārlietu ministrijas pārstāve Kersti Luha, Igaunija cenšas iegūt no Francijas paskaidrojumus jau kopš novembra, kad šie plāni pirmo reizi nonāca atklātībā.

Pēc Francijas aizsardzības resora amatpersonu teiktā, Krievija jau interesējusies par iespējām iegādāties vēl trīs šādus kuģus un lēmums par tiem tiks pieņemts tuvāko nedēļu laikā.

Bažas par varbūtību, ka Francija varētu pārdot Krievijai šādu kuģi, kas dod iespēju uzbrukt valstīm no jūras, jau iepriekš izteikušas gan ASV, gan Baltijas valstis, gan Gruzija.