Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Konflikta dēļ Rēzeknei draud pamatīgi plūdi

Ja Rēzeknes novada pašvaldība nevienosies ar ilggadējo Rāznas ezera nomnieku SIA «Eko punkts» nomas līgumā ietvert punktu par ezera ūdens līmeņa regulēšanu, Rēzekni pavasarī var apdraudēt lielākie plūdi, kādi līdz šim ir bijuši, laikrakstam «Diena» uzsver Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (TP). 

Ieilgušā konflikta dēļ starp pašvaldību un ezera nomnieku Rāznas ezera ūdens līmenis jau pagājušajā rudenī nav ticis kontrolēts, iedzīvotāji sūdzējās par applūdušajiem pagrabiem, savukārt gan SIA «Eko punkts» valdes priekšsēdētājs Ēriks Masteiko, kura īpašumā atrodas regulējošā hidrobūve, gan arī ministrijas atteikušies uzņemties atbildību par ezera ūdens līmeņa regulēšanu.

Par samilzušo problēmu Rāznā novada dome nolēmusi informēt valdības vadītāju, savukārt Masteiko vaino pašvaldību bezdarbībā, jo tā joprojām nav juridiski pārņēmusi nomas līgumu un nav izsniegusi rūpnieciskās zvejas licences, tādējādi radot zaudējumus viņa saimnieciskajā darbībā.

Kaut arī saistībā ar grozījumiem Ministru Kabineta noteikumos no 2009.gada 1.janvāra pašvaldībai jāpārņem Zemkopības ministrijas Valsts zivsaimniecības pārvaldes saistības ūdenstilpju nomas līgumos, līdz gada beigām izdarot šajos līgumos vajadzīgos grozījumus, Rēzeknes novada pašvaldība vēl joprojām to nav izdarījusi, jo, kā paskaidroja Švarcs, tā nav varējusi panākt vienošanos ar nomnieku par atsevišķiem līguma punktiem.

Jau bez minētās ūdens līmeņa regulēšanas nomnieks nav pildījis vairākus līguma punktus par zivju mazuļu ielaišanu Rāznas ezerā 2008. un 2009.gadā.

ZM Valsts Zivsaimniecības pārvalde līgumu par Rāznas ezera nomu noslēdza jau 1996.gadā, toreiz ar SIA «Leiči», vēlāk ar SIA «Sīgas R» un 2001.gadā ar SIA «Eko punkts», nomas līgums darbojas līdz 2026.gadam. Kā norādīja ZM Zivkopības departamenta direktors Normunds Riekstiņš, līdz šim par līguma darbību pārvaldei nav bijušas pretenzijas, vienīgi 2008.gadā nomnieks lūdzis pagarināt zušu mazuļu ielaišanas termiņu uz 2009.gadu, un tas atļauts. To, ka zivju mazuļi nav ielaisti arī 2009.gadā, jau vajadzējis kontrolēt pašvaldībai, kam juridiski bija jāpārņem nomas līgums. Līguma punkti toreiz saskaņoti ar vietējo pašvaldību, kas bijusi pilnībā apmierināta ar SIA «Eko punkts» darbību.

Kā uzskata Riekstiņš, domei tik tiešām vajadzēja līdz 2009.gada 31.decembrim juridiski pārņemt šo nomas līgumu, bet jau pēc tam sēsties pie sarunu galda, lai vienotos par atsevišķiem līguma punktiem. Tagad situāciju var risināt, tikai abām pusēm labprātīgi vienojoties vai arī tiesas ceļā, raksta «Diena».