Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā neskaidrības ar Latvijā izsniegtu autovadītāja apliecību

Īrijas tiesa ir nolēmusi veikt papildus izmeklēšanu attiecībā uz kādas Latvijas valstspiederīgās autovadītājas apliecību, kas tika uzskatīta par viltotu, vēstī «baltic-ireland.ie».

2008. gada 15. decembrī Gardas inspektore Anna Hobana apturēja automašīnu, ko vadīja Latvijas valstspiederīgā Evija, un pieprasīja uzrādīt autovadītājas apliecību.

Šo apliecību inspektore uzskatīja par viltojumu un nosūtīja uz ekspertīzi Dublinā. 2009. gada aprīlī tika saņemti izpētes rezultāti, kas apliecināja, ka dokuments ir viltots.

Gardas dokumentācijas nodaļas detektīvs informēja tiesu, ka apliecībā tika atklātas vairākas neatbilstības, piemēram, nebija mikroiespiedumu un optiski mainīgās tintes. Detektīvs piebilda, ka šī nav pirmā reize, kad viņš saskaras ar viltotu Latvijas autovadītāja apliecību.

25 gadus vecā Evija, kura dzīvo Īrijā piecus gadus, pastāstīja tiesai, ka braukšanas eksāmenu (teorētisko un praktisko) viņa nokārtoja Latvijā un pēc tam saņēma autovadītāja apliecību attiecīgajā iestādē.

Atbildētāja detektīvam iesniedza papildus dokumentus par apliecības iegūšanu, tāpēc tiks veikta turpmāka izmeklēšana. Tiesnesis atlika lietas izskatīšanu uz 16. martu, vēstī «baltic-ireland.ie».