Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Militārām vajadzībām Kurzemes piekrastē būvēs ceļu līdz jūrai

Lai nodrošinātu ASV karaspēka mācības Kurzemes piekrastē, tur plānots būvēt speciālu ceļu līdz jūrai, trešdien vēsta «Neatkarīgā».

Laikraksts pieļauj, ka baumas par to, ka amerikāņi iepērk zemi un kaut kur būvēs savu armijas bāzi, paklīdušas pēc tam, kad Aizsardzības ministrija veica nekustamo īpašumu apmaiņas darījumu ar valstij piederošo uzņēmumu «Latvijas valsts meži».

Aizsardzības ministra biroja vadītājs Airis Rikveilis laikrakstam skaidro, ka zemesgabals līdzās Zemessardzes šaušanas poligonam «Medņi» Ventspils novadā pārņemts militāru mācību vajadzībām. Turklāt jaunuzbūvēto ceļu uz jūru vēlāk varēšot izmantot arī Ventspils pašvaldība.

«Bet nav nekādu plānu par bāzes būvniecību,» apgalvo Rikveilis. Tāpat šīs aktivitātes neesot saistītas ar ASV pretgaisa aizsardzības vairoga būvēšanas plāniem, kuru dēļ attiecībās ar Krieviju pašlaik atjaunojusies aukstā kara retorika.

Kurzemes piekrastē šogad plānotas vairākas militārās mācības. Vienās no tām kopā ar Latvijas armijas sauszemes spēkiem un Zemessardzi piedalīsies ASV Jūras spēku vienība. Vēstniecība apstiprina, ka jau jūnijā ASV bruņoto spēku vadībā notiks ikgadējās mācības «Baltops». Savukārt nākamajās mācībās, kas notiks rudenī, piedalīsies ASV sauszemes spēki.