Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kariņš aicina Grieķiju konsultēties ar Latviju izdevumu mazināšanā

Uzstājoties Eiropas Parlamenta debatēs, Latvijas eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš (JL) norādījis, ka ekonomisko problēmu skartajai Grieķijai būtu jāņem vērā Latvijas pieredze valdības izdevumu mazināšanā, portālu «Apollo» informēja Kariņa pārstāvis Jānis Patmalnieks.

Kariņš debašu laikā aicinājis Grieķijas valdību vērsties pie Latvijas valdības, kura varētu sniegt konsultācijas par budžeta izdevumu samazināšanu.

Debatēs vairāki deputāti norādījuši, ka Grieķijas ekonomiskajās problēmās ir vainojami valstu parādzīmju spekulanti, nevis Grieķijas sliktā finansiālā situācija. Tomēr Kariņš uzskata, ka spekulantu uzbrukumi nav vis cēlonis, bet jau sekas.

«Tās ir sekas Grieķijas ilgstošai dzīvošanai pāri saviem līdzekļiem. Neviena ģimene vai valsts nevar izdot vairāk, nekā tā ieņem,» pārliecināts ir politiķis.

Viņš uzskata, ka tāpat kā Latvijai, arī Grieķijai ir jāsamazina budžeta izdevumi un jāsaimnieko atbilstoši savām iespējām.

Grieķiju skārušas ievērojamas finanšu problēmas, valsts parādsaistību apjomam sasniedzot 113% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Savukārt Grieķijas budžeta deficīts pērn sasniedza 12,7% no IKP.