Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš: vienīgais, pie kā nevaino TP, ir «Lehman Brothers» krahs

Tautas partija (TP) tiek vainota visās ekonomiskajās problēmās, vienīgi vēl nav dzirdēti pārmetumi par politiskā spēka vainu ASV investīciju kompānijas «Lehman Brothers» bankrotā, intervijā aģentūrai LETA sacīja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP).

«Ir mēģinājumi «oranžajiem» jeb TP uzvelt atbildību par visu, kas ir noticis Latvijā. TP, lūk, ir vienīgā, kas ir atbildīga par ekonomisko krīzi. Es neesmu vien dzirdējis, ka TP ir atbildīga par «Lehman Brothers» sabrukumu Amerikā, bet varbūt līdz tam arī nonāks,» teica politiķis.

Viņš norādīja, ka tiekot aizmirsts, ka Aigara Kalvīša (TP) valdību laikā tika apstiprināti trīs valsts budžeti, no kuriem divu veidošanā kā valdības partija piedalījās arī «Jaunais laiks».

«No viņu puses ["Jaunā laika"] pārmest, ka Kalvītis būtu ekskluzīvi viens pats virzījis politiku, ko varētu definēt kā «gāzi grīdā», ir vismaz nekorekti,» uzskata ministrs.

Viņš gan atzīst, ka arī TP pieļāvusi kļūdas, proti, Kalvītis neesot spējis noturēties pret arodbiedrību un opozīcijas spiedienu un, neskatoties uz produktivitātes pieaugumu, pieļāvis darba algu palielināšanu.

«Te notiek atbildības uzvelšana,» secinājis Riekstiņš, kurš salīdzinoši kā jaunpienācējs politikā vēlētos korektāku attieksmi vienam pret otru.

Riekstiņš sacīja, ka TP pašmērķis nav destabilizēt vai gāzt valdību, bet gan politiskais spēks vēloties rīcībspējīgu valdību. Patlaban, ministra vērtējumā, valdība tāda esot, un, vai tāda tā būs arī turpmāk, varēs vērtēt pēc bezdarba dinamikas un nodokļu ieņēmumiem.