Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: tiesnešu atalgojuma būtisks pieaugums nav morāli attaisnojams

Situācijā, kad valstij vēl būs jāmazina savi izdevumi, tiesnešu atalgojuma būtisks pieaugums nav morāli attaisnojams, uzskata finanšu ministrs Einars Repše (JL).

Ministrs uzsver, ka Satversmes tiesas (ST) spriedums lietā par tiesnešu algām tiks pildīts, taču ir jāatceras, ka, gatavojot nākamā gada budžetu, lai izpildītu šo spriedumu, līdzekļi būs jāmeklē valsts budžetā jau iepriekš samazinātajās pozīcijās, aģentūru LETA informēja Repšes preses pārstāvis Aleksis Jarockis.

«Ir jāuzsver, ka valdības lēmums tiesnešu algas paredzēja atstāt esošajā līmenī, nevis samazināt. Taču šis ST spriedums paredz, ka tiesnešiem no 2011.gada atalgojums tiks būtiski palielināts, piemēram, nupat darbu sākušam tiesnesim atalgojums pārsniegs pat pirmo valsts amatpersonu mēnešalgu. Laikā, kad visā publiskajā sektorā, kas atalgojumu saņem no valsts budžeta, mēnešalgas tika būtiski samazinātas, tiesnešu atalgojuma būtisks pieaugums no nākamā gada nav morāli attaisnojams,» akcentē Repše.

Premjers pārmet tiesnešiem nevēlēšanos solidarizēties ar sabiedrību.

Kā ziņots, lai nākamgad izmaksātu tiesnešu algas pilnā apmērā un izpildītu ST spriedumu, ar kuru tiek atcelta algu iesaldēšana, papildus no budžeta vajadzēs 26,7 miljonus latu, šodien Saeimas Juridiskās komisijas deputātus informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Daiga Gulbe.

ST ir atzinusi, ka tiesnešu algu iesaldēšana ir bijusi Satversmei neatbilstoša un šogad varētu būt vēl viens spriedums, kas atzītu, ka algu samazināšana tiesnešiem nav Satversmei atbilstoša.

Pēc FM sniegtajiem aprēķiniem, Augstākās tiesas priekšsēdētāja alga nākamgad plānota 5530 latu apmērā, bet tikko darbu sākušam tiesnesim - 2048 latu apmērā.