Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gandrīz puse iedzīvotāju nesvinēs Valentīna dienu

Gandrīz puse jeb 45% Latvijas iedzīvotāju šogad Valentīna dienu neplāno svinēt, liecina priekšapmaksas mobilo sakaru kartes «Zelta zivtiņa» veiktais pētījums par iedzīvotāju, tostarp jauniešu, Valentīna dienas svinēšanas paradumiem.

Savukārt tie iedzīvotāji, kuri tomēr iecerējuši svinēt visu mīlētāju dienu, to, visticamāk, darīs mājās, pavadot romantisku vakaru kopā ar savu otru pusīti.

Īpaši aktīvi Valentīna dienas svinētāji ir jaunieši, kuri šajā dienā plāno doties ārpus mājas, ejot uz randiņu vai pasākumu plašākā draugu lokā. Kā liecina pētījuma rezultāti, lielākā daļa jauniešu vēl ir otrās pusītes meklējumos, tāpēc Valentīna dienu uztver drīzāk kā izklaidi kopā ar draugiem, nevis romantiskus svētkus divatā. Tāpat jauniešu vidū īpaši populāra ir svētku atzīmēšana virtuālajā vidē - internetā.

40% respondentu norāda, ka vēl nav izlēmuši, kādā veidā aicinās mīļoto uz Valentīna dienas svinībām. Savukārt tie, kuriem mīlestības svētku plāni ir skaidri, savai otrajai pusītei vai draugiem par tiem iecerējuši paziņot personīgi, satiekoties klātienē. Starp populārākajiem veidiem, kā aicināt draugu uz satikšanos, respondenti minējuši īpaša ielūguma - pārsteiguma nosūtīšanu, zvanu uz mobilo telefonu, kā arī īsziņas vai e-pasta nosūtīšanu.

Katrs ceturtais jaunietis savās atbildēs norādījis, ka draugus uz svinībām labprāt aicina, piezvanot uz mobilo telefonu vai nosūtot īsziņu. Vīrieši biežāk nekā sievietes norādījuši, ka savas otrās pusītes uz randiņu plāno aicināt, piezvanot uz mobilo telefonu. Turpretim sievietes priekšroku dod īsziņu sūtīšanai.

«Esam novērojuši, ka svētkos cilvēki daudz vairāk, ilgāk un biežāk izmanto mobilo sakaru pakalpojumus, turklāt ievērojami palielinās arī veikto zvanu un nosūtīto īsziņu apjoms. Kā liecina veiktā pētījuma rezultāti, īpaši aktīvi telekomunikāciju pakalpojumus svētkos izmanto tieši jaunieši. Tādēļ par viņiem esam parūpējušies jo īpaši, nodrošinot «Zelta zivtiņas» klientiem iespēju izmantot aktuālo piedāvājumu rakstītājiem un divus mēnešus bez maksas sūtīt īsziņas uz visiem tīkliem Latvijā,» stāstīja «Tele2» sabiedrisko attiecību vadītāja Vita Sirica.

«Zelta zivtiņas» veiktajā interneta aptaujā par Valentīna dienas svinēšanas paradumiem piedalījās dažāda vecuma 1007 respondenti no visas Latvijas.

«Zelta zivtiņa» bija pirmā priekšapmaksas mobilo sakaru karte, kas Latvijā tika ieviesta 1998.gadā. «Zelta zivtiņas» reklāmas seriāls, kura varoņu dzīvokļa stilā iekārtots arī tramvajs-dzīvoklis, tika sākts 2005.gada novembrī. Skatītājiem ir parādītas jau 148 sērijas, bet DVD ar seriāla epizodēm jau vairākus gadus pēc kārtas ir kļuvis par vienu no populārākajām Ziemassvētku dāvanām.