Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LLPA: dienesta auto nodokļa iekasēšanas kārtība ir absurda

Latvijas Lielo pilsētu asociācijā (LLPA) tikās pilsētu pašvaldību pārstāvji, lai saskaņotu pilsētu viedokli attiecībā uz virkni nozīmīgu jautājumu – dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām, jauno pašvaldības mantas nomāšanas kārtību un citiem jautājumiem.

«Šobrīd situācija ar dienesta auto nodokļa iekasēšanu no pilsētu pašvaldībām ir absurda. Pašvaldībām ir jāiesniedz saraksti ar amatpersonām, tajos norādot, ka dienesta auto izmantošana privātām vajadzībām ir pieļaujama, taču likums skaidri nosaka, ka amatpersonas nedrīkst šādi auto izmantot. Turklāt grozījumi likumā gaidāmi tikai aprīlī,» pilsētu pārstāvju bažas skaidro LLPA izpilddirektors Jānis Kalviņš.

Līdz šā gada janvāra beigām pilsētu domēm bija jāiesniedz saraksti ar amatpersonām, kuras dienesta automašīnas  izmanto privātām vajadzībām. Tas rada virkni diskutablu jautājumu, piemēram, kam piešķirt tiesības noteikt amatpersonu loku, kā precīzi definēt darba vajadzības. Šie jautājumi ir ļoti būtiski arī pilsētu iedzīvotājiem, kas uzmanīgi seko līdzi amatpersonu gaitām.

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka Ministru kabineta noteikumu projektā noteiktā kārtība, kādā pašvaldības drīkst iznomāt savu mantu, nav atbilstoša šā brīža ekonomiskajai situācijai.

Jaunajā kārtībā norāda nomas summu par telpu īri, savukārt reālajā situācijā pašvaldības visiem spēkiem cenšas noturēt nomniekus, lai tām pašām nebūtu jācieš zaudējumi, uzturot tukšas telpas. Pārstāvji iesniegs savus priekšlikumus un aicinās noteikumu izstrādātājus, lai skaidrotu šā brīža situāciju pilsētās.