Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudraba: precīzāks likums ierobežotu tēriņus prezidenta kancelejā

Valsts kontroliere Inguna Sudraba uzskata, ka valstī ir jābūt daudz precīzākam likumam «Par valsts prezidenta darbības nodrošināšanu», kurā konkrēti būtu noteikts, kas pienākas prezidentam un kas dzīvesbiedrei.

Sudraba laikrakstam «Latvijas Avīze» atklāj, ka tas būtu atskaites punkts precīzai tēriņu kontrolei, un valsts kontrolei būtu dokuments, pēc kura vadīties, lai varētu pamatoti pārmest valsts naudas izšķērdēšanu.

Sudraba atklāj, ka revidējot Valsts prezidenta kanceleju, viņa redzēja visus izdevumus, arī to, cik daudz naudas tērēts mielastiem, frizieriem, cik bieži pirkti mobilie tālruņi, grilpannas un citas lietas.

«Bet, lai pateiktu, ka tā ir izšķērdība, ka jāēd lētāk, ka Valsts prezidentam tik bieži nav jāizmanto friziera pakalpojumi, jo tie ir pārāk dārgi, ka tik bieži nav jāšuj jauni tērpi un nav jāietur maltītes «Vincentā», ir jāzina, pret ko šos izdevumus salīdzināt,» skaidro kontroliere.

Viņa vaicā – vai valsts kontrolierim ir tiesības pateikt, ka tā ir par dārgu. «Es nešaubos, ka to tūlīt uzskatītu par prezidenta tēla un labās reputācijas graušanu,» noteic Sudraba.

Viņa arī atgādina, ka revidenti ne reizi vien esot norādījuši Valsts prezidenta kancelejai, ko tolaik vadīja Mārtiņš Bondars, ka pirms valsts un darba vizītēm ir jāizstrādā izdevumu tāme, lai var saprātīgi plānot tēriņus. Bet revidentu norādījumi neesot ņemti vērā un izdevumi nav plānoti.