Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par dzīvesvietas nedeklarēšanu varētu arī sodīt

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) parakstījis rezolūciju iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei (JL), lūdzot viņu rast risinājumu problēmām, kas saistītas ar dzīvesvietas nedeklarēšanu, portālu «Apollo» informēja Ministru kabinetā.

Mūrniecei līdz 19. martam ir jāiesniedz Ministru kabinetā priekšlikumi normatīvo aktu grozījumiem, lai rastu risinājumus problēmām, kas ir saistītas ar dzīvesvietas deklarēšanas nosacījumu obligātu izpildi.

Kā risinājumus premjers iesaka, piemēram, paredzēt administratīvo atbildību gadījumos, ja dzīvesvietas deklarācija netiek veikta, vai izvērtēt iespējas vienkāršot dzīvesvietas deklarēšanu, noskaidrojot visas iespējamās sociālās sekas šādai rīcībai, kā arī izvērtēt citus risinājumus, lai palielinātu personu atbildību par reģistrācijas normu izpildi

Premjers šī jautājuma risināšanai iesaka sadarboties ar Tieslietu ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes speciālistiem un Novadu apvienības valdes pārstāvjiem.