Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Emsis: ir zaudēta neatkarība valsts pārvaldīšanas jomā

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis intervijā portālam «Apollo» norāda, ka «problēmas ir brīžos, kad tiek valstiski un politiski mainītas sliedes. Šobrīd «vilciens» brauc pa nepareizajām sliedēm». Tomēr konkrētus risinājumus kā visu virzīt «pareizās sliedēs» no aktīvās politikas aizgājušajam Emsim nav.

Viņaprāt, valsts «novirzījās no pareizā kursa» Ziemassvētku laikā, kad vienojās ar Starptautisko valūtas fondu par aizdevumu. Komentējot esošo situāciju, Emsis teica: «Sliktākais, kas varēja notikt, ir noticis - ir zaudēta neatkarība valsts pārvaldīšanas jomā». Emsis uzskata, ka viena no lielākajām problēmām ir tā, ka «tika sagrauta ticība valsts nodokļu ilgtspējībai». Arī cilvēki Latvijā vairs netic, ka var rēķināties ar konstantu politiku, domā Emsis, kurš esošas problēmas iedala trīs galvenajos virzienos. Pirmkārt, tā esot vispārēja neuzticēšanās valstij. Tas redzams arī starptautisko kredītreitingu aģentūru ziņojumos. Emsis uzskata, ka «citādi nemaz nevarētu būt, jo valdības rīcība bijusi spontāna».

Kā otru problēmu bijušais politiķis uzskata situāciju, kurā «katrs cīnās kā māk». «Tie uzņēmēji, kas iepriekš nav godprātīgi maksājuši nodokļus, tagad augstprātīgi atgādina: «Ko es jums teicu, idioti?»». Taču Emsis nedomā, ka nodokļu pazemināšanai būtu pozitīvas sekas.

Kā trešo problēmu Emsis norāda uz Latvijas atkarību no SVF saistībā ar valsts pārvaldes reformu būtību. «Reformas bez naudas to sākumposmā nevar būt sekmīgas. Tad ir tikai haoss, neskaidrība, nezināšana un nav ticības nākotnei,» teica Emsis.