Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CSDD noliedz datu noplūdi, kas izmantoti «okupantu autoparka» veidošanai

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kategoriski noliedz, ka no tās būtu noplūduši personas dati par automašīnu īpašniekiem, ko pagaidām nenoskaidroti aktīvisti izmantojuši «okupantu autoparka» veidošanā.

«Gribu kategoriski pateikt, ka nekāda, nekāda noplūde, nekādi hakeri šeit nav bijuši un šī datubāze [par automašīnu īpašniekiem] ir publiska, tā ir domāta plašam lietotāju skaitam,» žurnālistiem ceturtdien sacīja CSDD vadītājs Andris Lukstiņš.

Viņš stāstīja, ka datubāze, kurā pieejama informācija par automašīnu īpašniekiem, ir pieejama dažādām institūcijām - policijai, prokuratūrai, muitai, apdrošinātājiem, kuriem jāzina visa informācija par konkrēto automašīnu, lai to varētu apdrošināt, līzinga kompānijām, bankām, arī ārstiem, kuri ievada informāciju par medicīniskajām uzziņām. Lukstiņš klāstīja, ka likumā ir konkrēti noteikts personu loks, kuras var saņemt attiecīgo informāciju. CSDD vadītājs skaidroja, ka ar katru datubāzes lietotāju esot noslēgts līgums par lietotāja saistībām un arī tiesībām, bet pats galvenais, pēc Lukstiņa teiktā, ir, ka informāciju personas, kam datubāze ir pieejama, nedrīkst izpaust trešajām personām.

«Šajā gadījumā kāds legāli, es vēlreiz atkārtoju - legāli, ir saņēmis šo informāciju [no datubāzes] it kā darbam, kaut vai lai apdrošinātu mašīnu, un tālāk šo informāciju nodevis šim portālam,» viņš uzsvēra. Lukstiņš atzina, ka datu izpaušana ir administratīvs pārkāpums, bet publicēšana portālā «velk uz kriminālnoziegumu, jo var saskatīt nacionālā naida kurināšanu un vēl daudz ko citu».

«Pilnībā ir apzināts to personu loks, kuras ir interesējušās par šīm portālā norādītajām mašīnām,» informēja CSDD vadītājs. Viņš norādīja, ka var konstatēt pilnībā visas personas, kas par konkrētajām automašīnām ir interesējušās. «Tālāk atliek konstatēt tikai kādu likumsakarību - kurš ir visvairāk par tām mašīnām interesējies vai mazāk, bet tālāk jau tā ir Datu aizsardzības inspekcijas kompetence, un, ja tur būs kādi likumpārkāpumi, tad, protams, viņi visi arī tiks sodīti. Būtībā tālāk ir tiesībsargājošo institūciju kompetence,» sacīja Lukstiņš.

«Mēs [CSDD] esam visu izdarījuši, kas ir atkarīgs no mums. Mūsu pusē nekādi kārtības likumu pārkāpumi nav bijuši. Arī visi lietotāji informāciju ir saņēmuši legāli. Problēma un jautājums ir - kāpēc un kam viņi ir nodevuši tālāk,» teica Lukstiņš.

Drošības policija jau iepriekš paziņoja, ka «okupantu autoparka» saraksta publicēšanā saskata personu datu aizsardzības pārkāpumus, taču nekāds kriminālprocess tobrīd no DP nesekoja, lai gan DP sniedza atbalstu Datu valsts inspekcijai, kas par notikušo sāka pārbaudi.

http://www.latvietislatvija.com/AUTO/