Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Swedish Wire»: zviedru bankām spēle Baltijā izmaksājusi ļoti dārgi

Zviedrijas lielākās bankas ir samaksājušas ļoti augstu cenu par kredītiem, kurus tās izsniedza Baltijas valstīs ekonomikas buma periodā.

Tā ceturtdien raksta biznesa un ekonomikas ziņu portāls «Swedish Wire», norādot, ka trīs lielākās zviedru kredītiestādes - «Swedbank», SEB un «Nordea» - pērn Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no kreditēšanas cietušas kopumā 26,4 miljardu zviedru kronu (1,84 miljardu latu) zaudējumus.

Atsaucoties uz «Dagens Industri» apkopotajiem datiem, portāls informē, ka vissmagāk Baltijā cietusi «Swedbank», kuras zaudējumi no kreditēšanas sasnieguši 14,9 miljardus zviedru kronu (miljardu latu), savukārt SEB un «Nordea» Baltijā pazaudējušas attiecīgi 9,6 miljardus zviedru kronu (668 miljonus latu) un 1,9 miljardus zviedru kronu (132 miljonus latu).

«Zaudējumi no kreditēšanas [Baltijā] ir tik milzīgi lieli, ka būs vajadzīgi daudzi gadi, lai atjaunotu normālus līmeņus,» portāls citē neatkarīgo akciju analītiķi Pēteru Malmkvistu.

Tā kā zaudējumi no kreditēšanas Baltijā ir sasnieguši pat 20% no kredītportfeļa, zviedru bankām būs ejams tāls ceļš, lai atjaunotu šo rādītāju normālā līmenī, kas ir aptuveni 0,6%, norāda «Swedish Wire».