Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC atzīst: ar spēļu zāļu iznīdēšanu neveicas

Partijai LPP/LC ar pirms pašvaldību vēlēšanām deklarēto cīņu ar spēļu zālēm tā īsti neveicas. To atzīst arī pati partija.

Laikraksts «Diena» atgādina, ka partija pirms pašvaldību vēlēšanām solīja, ka galvaspilsētā laimētavas tiks iznīdētas pilnībā. Taču partijas pārstāvis Jānis Šmits sarunā ar laikrakstu nemaz neliedzas — cīņa esot pieteikta, un solījums ir spēkā, taču pagaidām ar to īsti nevedas.

Tomēr viņš arī norāda, ka nav jau principiāli pret spēļu zālēm, taču tām visām būtu jāatrodas vienuviet ārpus pilsētas, piemēram, pusceļā starp Rīgu un lidostu, lai tā būtu tūristiem ērti pieejama vieta.

Viņš vaino Saeimu, kas pašvaldībai nedod rīcības brīvību šā jautājuma risināšanā. Savukārt laikraksts atgādina, ka aptuveni pirms diviem gadiem Saeima apstiprināja grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas dod pašvaldībām tiesības noteikt, kur drīkst un kur nedrīkst atrasties spēļu zāles.

«Mūsu iespējas cīnīties ar spēļu vietām ir ierobežotas. Esam izstrādājuši domes saistošos noteikumus, kuri paredz Rīgas domei plašākas tiesības rīkoties, ierobežojot spēļu vietu skaitu, taču tie ir pretrunā ar speciālo likumu un Reģionālās attīstības ministrija pret tiem iebilda,» situāciju komentē Rīgas domes deputāts Dainis Turlais (LPP/LC)

Nākamnedēļ domniekiem ir plānota tikšanās ar pašvaldību lietu ministrijas pārstāvjiem un ir paredzēts lūgt ministriju virzīt likuma grozījumus, kuru mērķis būtu paplašināt domnieku pilnvaras. Pirmais darbs — atbrīvot no zālēm Rīgas vēsturisko centru.

Ja 2008. gada janvārī valstī kopumā bija 558 spēļu zāles un Rīgā – 317, tad šogad visā valstī 1. janvārī kopumā bija 333 spēļu zāles, no tām 176 darbojās Rīgā.