Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bin Ladena dēls: tēva sekotāji ir vēl briesmīgāki

Ja Osama bin Ladens tiks nogalināts, viņa mantinieki, kas pārņems starptautiskā teroristu tīkla «Al Qaeda» vadību, būs daudz briesmīgāki, brīdināja līdera dēls Omārs.

«Cik es pazīstu tēvu un cilvēkus, kas ir viņam apkārt, es uzskatu - no viņiem visiem viņš ir visjaukākais, jo daži citi ir daudz, daudz briesmīgāki,» ceturtdien televīzijas ABC pārraidītā intervijā sacīja Omārs bin Ladens.

Omārs un viņa brāļi pārtraukuši attiecības ar tēvu, kad viņš mudinājis dēlus kļūt par spridzinātājiem pašnāvniekiem.

«Mēs bijām šokēti. Kāpēc gan lai tēvs vēlētos, ka mēs darām ko tādu? Kad viņš bija aizgājis, mēs par to runājām un teicām, ka nekas tāds nekad nenotiks. Tas nav mūsu ceļš,» sacīja Omārs.

Osama bin Ladens pēc ilgāka klusuma perioda nesen atkal nāca klajā ar publisku uzrunu, slavējot nigērieti Umaru Faruku Abdulmutallabu, kurš Ziemassvētku dienā mēģināja uzspridzināt ASV pasažieru lidmašīnu.

Intervijā ABC Omārs šo tēva vēstījumu nosoda.

«Uzbrukt miermīlīgiem cilvēkiem ir netaisnība, tas ir nepieņemami. Ja jums ir problēmas ar armijām un valdībām, vajag uzbrukt šiem cilvēkiem. Tas man tēva pieejā ir nepieņemami,» uzsvēra Omārs. «Tēvam vajadzētu uzrakstīt vēstuli šiem cilvēkiem vai vismaz pateikt, lai viņi neuzbrūk civilajiem.«

Vaicāts, vai ir kaut kas, kas tēvam patīk Savienotajās Valstīs, Omārs sacīja: «Viņu ieroči» un nekas cits.