Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pret jaunpienācēju kopienām Īrijā sāk izveidoties «geto» situācija

Ceturtdien Īrijas parlamenta Izglītības komisijas sēdē piedalījās pieci skolu direktori, kuri pauda bažas, ka attiecībā pret jaunpienācēju kopienām Īrijā pamazām sāk izveidoties «geto» situācija, vēstī «baltic-ireland.ie».

Viņi norādīja, ka imigrantu bērnu vidū ir vērojama vienaldzība un norobežošanās no pārējiem, ko pedagogi saista ar neseno angļu valodas apmācības stundu samazinājumu skolās.

Komisijā tika izteikti brīdinājumi, ka samazināšanas rezultātā bērni kļūst neapmierināti un izjūt pieaugošu nepatiku pret skolu.

Šie pieci direktori bija no skolām, kur līdz pat 90% un vairāk skolēnu ir no imigrantu ģimenēm. Viņi aicināja veikt virkni papildu pasākumu, kas attiecas uz multi-etniskajām skolām. Angļu valodas atbalsta stundu skaita palielināšana ir šī saraksta pirmajā vietā un to vajadzētu ieviest steidzamības kārtā.

Direktori arī kritizēja skolu uzņemšanas politiku, kas, pēc viņu uzskatiem, apgrūtina vecākiem – ārzemniekiem iespējas atrast saviem bērniem vietas skolās.