Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Freimanis: bailēs no izolētības dzīvo visa sabiedrība

Latvijā arvien pieaug cilvēku skaits, kas gatavi palīdzēt grūtībās nonākušajiem līdzpilsoņiem. Bailēs no izolētības patlaban dzīvo visa sabiedrība, tādēļ cilvēki mēģina palīdzēt citiem. Tā piektdien sacīja socioloģisko un tirgus pētījumu uzņēmuma «Latvijas Fakti» direktors Aigars Freimanis.

«Nav svarīgi, cik augsts ir spainis un cik biezs ir spaiņa dibens - ja dibenā ir caurums, ūdens tek ārā. Ja ir nabadzība vai tās drauds, tas asociējas ar atstumtību, kad nav pie kā griezties. Bailēs no izolētības dzīvo visa sabiedrība. No tās izriet gatavība iesaistīties solidaritātē, palīdzēt trūkumā nonākušajiem. 70% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir gatavi palīdzēt. Izmantojot salīdzinājumu: gatavi aiztaisīt spainim dibenu. Solidaritātes potenciāls Latvijā ir ārkārtīgi liels,» piektdien diskusijā «Cīņa pret nabadzību?» sacīja Freimanis.

Runājot par jautājumu, vai Latvija ir labklājības valsts, Freimanis vērsa uzmanību, ka tikai politiskie vadītāji to var paziņot un garantēt šādas vienkāršas lietas: «šajā valstī cilvēks nekad nemirs badā, šajā valstī cilvēks nepaliks bez mājokļa un netiks izmests uz ielas, šajā valstī viņš varēs bērnus laist skolā un viņš nepaliks bez minimālās veselības aprūpes.»