Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jelgavas domē jau izdomāts, kā apiet dienesta auto nodokli

Jelgavas pilsētas dome radusi risinājumu, kā arī turpmāk ar dienesta auto braukt uz mājām, taču nemaksāt par to nodokli, vēsta laikraksts «Zemgales Ziņas».

Dome ar rīkojumu noteikusi, ka augstāko amatpersonu dienesta automašīnu stāvvietas ir šo cilvēku dzīvesvietu adresēs.

Uz jautājumu, kāpēc automašīnas nevar arī ārpus darba laika turēt domes ēkas pagalmā, izpilddirektore Irēna Škutāne norādījusi, ka stāvēšana laukā tām nenāk par labu.

«Mums nav garāžu un nav, kur mašīnas turēt,» viņa paskaidrojusi, gan piebilstot, ka stāvvietas pēc privātām adresēm noteiktas arī «saskaņā ar darba specifiku, lai būtu nodrošināta elastība un darbavietas pieejamība 24 stundu laikā».

«Zemgales Ziņas» gan raksta, ka garāžu neesamība gluži neatbilst patiesībai, jo pašvaldības uzņēmums «Jelgavas Nekustamā īpašumu pārvalde» apsaimnieko vairākas pašlaik neizmantotas garāžas.

Domē līdz šim bija spēkā rīkojums, kas ļāva noteiktām amatpersonām ar dienesta auto braukt uz mājām, naudu par ceļā iztērēto degvielu iemaksājot pašvaldības budžetā. Vairākus mēnešus tā arī darīts, piemēram, par novembri mērs, abi viņa vietnieki un izpilddirektore samaksājuši no deviņiem līdz 43 latiem. Jaunais rīkojums nozīmē, ka netiks segtas arī degvielas izmaksas.

Tā kā piektdiena pilsētas domē ir brīvdiena, laikrakstam neizdevās iegūt dienesta auto stāvvietu sarakstu, taču pieļaujams, ka ne visas automašīnas paredzēts turēt pašvaldības teritorijā, jo vairākas no šīm amatpersonām dzīvo nevis Jelgavā, bet Jelgavas novada pagastos.

Jau vēstīts, ka valdība šonedēļ precizēja dienesta auto izmantošanas kārtību, paredzot, ka arī turpmāk amatpersonas varēs braukt ar dienesta auto no mājām uz darbu un otrādi, taču par to būs jāmaksā nodoklis.