Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LM un NVO plāno apkarot nabadzību

Labklājības ministrija (LM) kopā ar nevalstiskajām organizācijām (NVO) izstrādājusi plānu nabadzības apkarošanai, kas paredz ar dažādiem pasākumiem un interneta starpniecību informēt trūkumcietējus par iespējām saņemt palīdzību.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) diskusijā par nabadzības apkarošanu, kas piektdien norisinājās Rīgas domē, norādīja, ka Eiropas Komisijai 2010.gads ir nabadzības apkarošanas un sociālās atstumtības mazināšanas gads. Tā ietvaros arī Latvijā lems par to, kā palīdzēt riska grupu iedzīvotājiem.

Ministrs uzsvēra, ka sociālās politikas prioritātes ir mērķtiecīgi veicināt sociāli izstumto cilvēku integrāciju sabiedrībā, nodrošināt pensionārus ar pietiekamām pensijām un samazināt iedzīvotāju veselības aprūpes finansiālo slogu. Jo vairāk tas ir svarīgi tādēļ, ka «Latvija Eiropas valstu lokā ir priekšgalā ar 26% iedzīvotāju, kuri ir pakļauti nabadzības riskam», pastāstīja Augulis.

Viņaprāt, ekonomiski smagais posms valstī ir jāuztver kā iespēja paskatīties atpakaļ un ar skaidru galvu īstenot reformas, kurām motivācijas trūkuma dēļ neizdevās pieķerties treknajos gados.

Ministrs arī atgādināja, ka valsts jau tagad no starptautiskā aizdevuma atvēlējusi vairākus miljardus latu, lai nodrošinātu sociāli nabadzīgākos iedzīvotājus ar ienākumu minimumu, bet ilglaicīgus bezdarbniekus ar apmācību.

Labklājības ministrijas pārstāve Ilze Dūmiņa un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju pārstāve Inete Ielīte minēja, ka šā gada Eiropas nabadzības un sociālās apkarošanas ietvaros Labklājības ministrija kopā ar nevalstiskajām organizācijām izstrādājusi plānu, kā apkarot nabadzību.

Tā ietvaros iedzīvotāji, kuriem būs nepieciešama palīdzība, varēs vērsties pie Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju tīkla, Eiropas kustības Latvijā, Latvijas Dzimumu līdztiesības organizācijas, Latvijas Sarkanā Krusta un citām organizācijām.

«Plāna mērķis ir mobilizēt iedzīvotājus, organizācijas un pašvaldības aktīvai līdzdarbībai. Cilvēkiem tiks izsniegtas pārtikas pakas un apģērbs, lai viņi nenosaltu,» pavēstīja Ielīte.

Viņa piebilda, ka nabadzības apkarošanas plāna ietvaros Labklājības ministrija internetā, kā arī sociālajos dienestos un bibliotēkās izplatīs visu nepieciešamo informāciju trūkumcietējiem, kur vērsties pēc palīdzības. Plāna izstrādātāji ir pārliecināti, ka internets ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam neatkarīgi no sociālā statusa, jo piekļuve tīmeklim ir nodrošināta visās publiskajās bibliotēkās.

Turpmāk tiks rīkotas apaļā galda diskusijas, kurās risinās jautājumus, kā palīdzēt iedzīvotājiem darba meklējumos, tiks izstrādāti pētnieciskie darbi, kā arī organizētas īpašas tematiskās dienas bibliotēkās un sociālajos dienestos.

Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Jānis Miezeris, runājot par Rīgas reģiona attīstības iespējām un risinājumiem sociālās atstumtības mazināšanai, arī pauda pārliecību, ka lielākās valsts problēmas saistītas ar politisko mērķu realizēšanu un politiskās gribas trūkumu.

Miezeris arī teica, ka valsts prioritātes ir radīt jaunas darba vietas un rūpēties par sabiedrības demogrāfiju, jo Latvija un Eiropa kopumā strauji noveco.

Viņš arī piebilda - lai novērstu nabadzību, valstij ir jānodrošina cilvēku mūžizglītība un jāveicina kvalifikācijas celšana un pārkvalifikācija, jo cilvēki ar zemu kvalifikāciju ir pakļauti nabadzības riskam.