Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

21 miljonu latu vērts «ātro» auto konkurss izdevīgs vienai firmai

Veselības ministrijai pakļautais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sagatavojis labu augsni biznesam kādai privātai firmai. Izpētot konkursa noteikumus par sanitārā autotransporta pakalpojumiem Rīgā redzams, ka tie labvēlīgi tikai vienam uzņēmumam, svētdien ziņo TV3 raidījums «Nekā personīga».

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests meklē uzņēmumu, kas Rīgas reģionā varētu ātri aizvest mediķus uz izsaukumiem. Firmai jābūt vismaz 65 specializētajām automašīnām un 160 šoferiem. Valsts par to turpmākos piecus gadus gatava maksāt diezgan ievērojamu summu - 21,6 miljonus latu.

Pēc aptuveniem aprēķiniem par vienas automašīnas nomu uzņēmums mēnesī varētu nopelnīt simts latus. Transporta pakalpojumu lielākās firmas sākušas iepazīties ar konkursa noteikumiem, taču bijušas nepatīkami pārsteigtas, jo konkursa noteikumi paredz, ka piedalīties tajā var tikai šajā jomā jau strādājošs uzņēmums, norāda raidījums.

Izvirzītajām prasībām atbilst tikai viena firma  - AS «Rīgas sanitārā transporta autobāze». Tas ir privāts uzņēmums, kas pieder Adigjozalam Mamedovam. Viņa dēls – Eldanizs Mamedovs Rīgas domes vēlēšanās startēja LPP/LC sarakstā. Uzņēmums jau patlaban vizina ātrās palīdzības mediķus Rīgā ar dažāda vecuma «Mercedes» un «Volkswagen» markas automašīnām.

Priekšniecība ar sniegtajiem pakalpojumiem ir apmierināta, bet šoferi  - nē. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sadarbību ar šo firmu 10 baļļu sistēmā novērtēja ar 7 – 8 ballēm – kas nozīmē labi. Savukārt šoferu arodbiedrības pārstāvis uzņēmumam deva ne vairāk kā četras balles.

«Nekā personīga» birojā ieradās vairāki šoferi, kas stāstīja, ka automašīnas ir ļoti sliktā stāvoklī un ļoti bieži lūzt. Par remontu un detaļām nereti jāmaksā pašiem šoferiem.

Rīgas šoferi uzskata, ka ir ātrās palīdzības komandas sastāvdaļa, taču Veselības ministrijai pagaidām nav plāna pieņemt viņus darbā. Šādi esot lētāk. Ministrija apzinās, ka automašīnas ir nolietojušās, vairums vecākas par septiņiem gadiem. Sākotnēji bija plānots, ka «Rīgas sanitārā transporta autobāze» atjaunos autoparku, lai mašīnas nebūtu vecākas par pieciem gadiem, taču tas nav noticis.

Tagad līgumā paredzēts, ka valsts par septiņus gadus vecākām mašīnām maksās uzņēmumam par 20% mazāk. Iepriekš tas tā nebija.

Amatpersonas noliedz, ka konkursa noteikumi rakstīti konkrētam uzņēmumam. Taču «Nekā Personīga» rīcībā esošā informācija liecina, ka plāns sadarboties tieši ar šo uzņēmumu Veselības ministrijai bija gan.

Pirms aptuveniem diviem gadiem tika apsvērta iespēja slēgt privātās un publiskās partnerības līgumu ar šo uzņēmumu. «Nekā personīga» rīcībā ir Veselības aprūpes koordinācijas padomes protokols, kurā šis nodoms fiksēts. Sēdē, kurā piedalījās gan ministrijas, gan uzņēmuma pārstāvji lemts par iespēju pārslēgt līgumu ar «Rīgas sanitārā transporta autobāzi» uz 10 – 15 gadiem. Tā kā tas nonāca atklātībā, līgums netika pārslēgts.