Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laikraksts: Iespējams, izsolē pārdos bijušo pansionāta «Reģi» īpašumu

Iespējams, izsolē tiks pārdots nekustamais īpašums Kuldīgas rajona Alsungas pagasta «Reģos», kur ugunsgrēkā pirms trim gadiem gāja bojā 26 sociālās aprūpes centra iemītnieki - pirmās un otrās grupas invalīdi ar garīgās atpalicības problēmām, informē laikraksts «Telegraf».

Izsolē tiks piedāvāti 5,53 hektāri zemes un viss, kas palicis pāri no deviņām būvēm, arī ugunsgrēkā cietusī pansionāta ēka.

Lēmumu pa nekustamā īpašuma pārdošanu izsolē Finanšu ministrija nosūtījusi izvērtēšanai Ministru kabinetā (MK).

Pēc Finanšu ministrijas (FM) aprēķiniem, pašreizējā ēku kadastrālā vērtībā ir 78 750 latu, zemes - 5176 lati.

Īpašuma sākumcena izsolē būs zināma tikai tad, kad MK būs apstiprinājis tā pārdošanu. Iegūtos līdzekļus paredzēts ieskaitīt valsts budžetā.

Bijusī labklājības ministre Dagnija Staķe (ZZS) apšauba, ka FM izdosies kaut ko iegūt no šī īpašuma pārdošanas, lai gan tas atrodas gleznainā vietā, ar labu satiksmi, taču atjaunot nāksies visu no nulles, turklāt zinot, ka šajā vietā gājuši bojā 26 cilvēki.

«Manuprāt, tādas vēlmes nebūs nevienam. Šajā vietā visu vajadzētu nonest un uzcelt memoriālu,» sacījusi Staķe. Tāda ideja jau sen virmojot, taču līdz tās realizācijai tā arī nekas nav nonācis.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks sociālās aprūpes centrā «Reģi» izcēlās 2007.gada 23.februāra naktī. Ugunsgrēkā bojā gāja 26 cilvēki. Šis ir traģiskākais ugunsgrēks Latvijas vēsturē.

Kuldīgas policijas veiktās izmeklēšanas rezultāti liecināja, ka ugunsgrēks «Reģos» izcēlies īssavienojuma dēļ ēkas bēniņos.

Šā gada 22.janvārī stājies spēkā tiesas spriedums krimināllietā par traģisko ugunsgrēku. Aprūpes centra «Reģi» bijušajai direktorei Irēnai Hartmanei piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar pārbaudes laiku uz trim gadiem, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatus.

Hartmanes vietniekam Andim Sīlim piespriestais sods - 280 stundas piespiedu darba.

No abiem apsūdzētajiem solidāri piedzīt 1500 un 1000 latu morālo kaitējumu par labu trim personām, kuru radinieki gāja bojā traģiskajā ugunsgrēkā. Par labu Labklājības ministrijai tika nolemts piedzīt 66 669 latus, par labu SIA «Lattelecom» - 237 latus.

Atbilstoši sākotnējai apsūdzībai Hartmane organizēja pansionāta bēniņu stāva pārbūvi par pansionāta telpām, izbūvējot tajos sešas istabiņas iestādes klientiem. Pārbūves laikā neesot tikusi nodrošināta elektrodrošības un ugunsdrošības prasībām atbilstošas elektroinstalācijas izveide, neesot pabeigti remontdarbi, taču istabiņās jau izvietoti klienti.

Saistībā ar jaunajās istabiņās uzstādīto elektrosildītāju kopējo jaudu elektroinstalācija tika pārslogota, tādēļ regulāri nostrādāja drošinātāji. Lai tas nenotiktu, iestādes vadītāja pieļāvusi, ka esošie drošinātāji tiek nomainīti ar jaudīgākiem, kas novedis pie elektrības vadu sakaršanas, kas, kā norādīts ekspertīzes slēdzienā, 2007.gada 23.februārī izraisīja īssavienojumu un tā dēļ - ugunsgrēku.

Pēc ugunsgrēka Labklājības ministrija (LM) Finanšu ministrijas (FM) un Zemkopības ministrijas (ZM) valdījumā nodeva nodegušā pansionāta «Reģi» nekustamos īpašumus.

FM valdījumā tiks nodots nekustamais īpašums 5,53 hektāru platībā un desmit būves Kuldīgas rajona Alsungas pagasta «Reģos».

ZM valdījumā tiks nodots nekustamais īpašums 12,21 hektāru platībā un nekustamais īpašums 4,45 hektāru platībā. ZM nododamajam nekustamajam īpašumam Kuldīgas rajona Alsungas pagastā piešķirts nosaukums «Mētras».

Šā gada janvārī Kuldīgas novada Gudeniekos tika atklāta sociālās aprūpes centra jaunā ēka, kas nu kļuvusi par mājvietu 2007.gada ugunsgrēkā nopostītā pansionāta «Reģi» iemītniekiem.

Jaunajā sociālās aprūpes centrā vietas būs paredzētas 64 cilvēkiem un jau patlaban tur dzīvo nodegušā sociālās aprūpes centra «Reģi» 20 bijušie iemītnieki.

Jaunatvērto centru vadīs bijusī «Reģu» direktore Dace Kleinberga.

Tajā tiks nodrošināti ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kā arī tiks uzlabota sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamība personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, uzlabota ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu kvalitāte, vienlaicīgi papildinot pakalpojuma saturu. Tāpat LM uzsver, ka personām ar kustību traucējumiem jaunajā ēkā tiks nodrošināta vides pieejamība un cilvēki ar zemām pašaprūpes spējām tiks motivēti reintegrēties sabiedrībā.

Ēkas būvniecība izmaksāja 942 500 latu.