Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rēķis: kritu turpat, kur gruzīns

35 gadus vecais Latvijas izlases kamaniņu braucējs Guntis Rēķis, kurš jau iepriekš paziņojis, ka pēc olimpiskajām spēlēm beidz sportista karjeru un pārceļas uz dzīvi Jaunzēlandē, atzīst, ka Vistleras trasē viņam ir psiholiģiski grūti braukt.

Jautāts, vai traģēdija ar Gruzijas sportistu viņu ietekmējusi, Rēķis sacīja: «Protams, ka jā. Zinot, kā es pagājušajā gadā kritu, es domāju, man vienkārši paveicās. Jo es līdzīgi izpildījos. Es salauzu gan kamanas, gan ķiveri. Viegli nebija savākties. Kritu turpat, kur gruzīns.. Beigas pat neatceros.» Viņš atzina, ka tīri psiholoģiski nespēj šajā trasē braukt. Visvairāk par to, ka viņš sveiks un vesels ticis līdz lejai priecājoties viņa mamma un sieva.

Pēc finiša viņš arī atkārtoti sacīja, ka šīs viņam bijušas pēdējās starptautiskās sacensības, vēl tikai esot plānots starts Latvijas Olimpiādē. Tāpat viņš pastāstīja, ka biļete uz Jaunzēlandi jau esot abiem ar sievu kabatā. «Izlidojam 16.martā, savā vārdadienā,» smaidot sacīja Rēķis. Viņš nevēlējās atbildēt uz jautājumu, uz cik ilgu laiku viņš pamet Latviju, vien noteica, ka «droši vien, uz ilgu laiku».

Viņš arī sacīja, ka īsti nav sanācis piešauties starta pārcelšanai zemāk. «Es domāju, ka man kādu nedēļu vēl vajadzēja, man laikam pielec lēnāk kā citiem, bet tā viss izdevās. Augša ir lēna, es tik filigrāni nemāku braukt, bet prieks, ka izdevās tieši pēdējais brauciens,» sacīja Rēķis.

Jautāts par karjeras labākajiem sasniegumiem, sportists sacīja, ka tādu bijuši vairāki. Viņš arī nevienu brīdi nenožēlojot 24 kamaniņu sportam ziedotos gadus. «Viens no brīžiem, kas Latvijā varētu būt, ir astotais Latvijas čempiona tituls, kādu laiku atpakaļ. Tad pēdējās divās sezonās trešā vieta stafetē, kur es arī ņēmu dalību drusku. Nu, lielās medaļas, visas, kas bijušas, bijušas stafetē.»

Rēķis pieļauj, ka varētu palikt sportā un kļūt par treneri, taču konkrēti par nākotnes plāniem viņš izteicās atturīgi.

Lēmumu pārceļot uz Jaunzēlandi Rēķis sarunā ar aģentūru BNS iepriekš nosauca par neatgriezenisku, taču piebilda, ka vēl nav skaidrs, vai aizbrauc uz visiem laikiem, vai nākotnē tomēr varētu Latvijā atgriezties. Doma par aizbraukšanu Rēķim kopā ar sievu bezdarbnieci nobriedusi aptuveni pusgada laikā, dzimtenē nesaskatot nākotnes perspektīvas ne sportā, ne citās dzīves izpausmēs.

Kopā ar sievu Rēķis izveidojis mājaslapu aizbraukt.lv, kur par maksu iespējams iegūt informāciju par darba iespējām dažādās valstīs. Taču nopelnīt ar mājaslapu nav iespējams, turklāt tā prasa papildu naudu, kas nepieciešama nodokļiem un dažādu izmaksu segšanai, toreiz paskaidroja Rēķis.

«Neredzu Latvijā nākotni jebkurā nozarē,» sacīja Rēķis. Jaunzēlandi viņš nodēvēja par vienu no labklājības ziņā vislabvēlīgākajām valstīm, kur cilvēki atšķirībā no Latvijas ir atsaucīgi un smaidīgi. Rēķis gan neuzskata Jaunzēlandi par paradīzi un sagaida, ka arī tur varētu neklāties viegli. Līdz šim ne reizi tālajā Okeānijas valstī viņš vēl nav viesojies.

Svētdien Vankūverā startēja trīs Latvijas kamaniņu braucēji. Mārtiņš Rubenis Vistleras trasē Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs ieņēma 11. vietu. Inārs Kivlenieks ieguva 18. vietu, bet Guntis Rēķis savās pēdējās olimpiskajās spēlēs - 26. vietu.

Dubultuzvaru izcīnīja Vācijas kamaniņu braucēji. Zeltu ieguva 20 gadus vecais Fēlikss Lohs, sudrabu Dāvids Mellers. Trešais palika divkārtējais olimpiskais čempions, itālietis Armīns Cegelers.

«www.bns.lv».