Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklās divu latgales mākslinieču izstādi «piePildījums»

Mākslas galerijā «Pegazs», Rīgā, Muitas ielā 1b, (ieeja no Citadeles ielas) no 22. februāra līdz 22. martam būs skatāma Jolantas Ābeles un Margaritas Katkevičas izstādes «piePildījums».

Abas mākslinieces ir no Latgales, studiju biedrenes, ieguvušas maģistra grādu mākslā. Izstādēs piedalās kopš 1991.gada. Mākslinieču darbi atrodas privātkolekcijās Dānijā, Vācijā, Zviedrijā, Īrijā, Lietuvā. J.Ābele un M.Katkeviča aktīvi piedalās starptautiskos mākslas plenēros un simpozijos.

Jolanta Ābele akcentē, ka katram cilvēkam ir dota vieta, par ko rūpēties un ko kopt. Viņas vieta ir mākslas dārzs, bet uzdevums- rosināt skatītājus ieraudzīt skaistumu vienkāršās lietās. Laika gaitā nostiprinājusies atziņa, ka ir jāstrādā aizvien vairāk, pievēršoties savai garīgajai pilnveidošanai. Dzīves filozofija atspoguļojas arī gleznās- gan stāsts par dzīvesziņas nodošanu no paaudzes paaudzē, gan kā prieks par mirkli, ja izdevies notvert tā burvību. Māksliniece aizvien atgādina savas darbības mērķi – lai pašai ir gandarījums par padarīto un baudījums skatītājam.
                                       
Līdz šim Margarita Katkeviča pārsteidza ar lielformāta figurālām gleznām akvareļtehnikā. Šobrīd māksliniece sevi piesaka ar eļļas glezniecību, te atklājas virtuozie un daudzveidīgie tehnikas meklējumi. Māksliniece stāsta: «Katram materiālam ir savs noslēpums. Izvēloties eļļas krāsas, domāju, kā izsmalcināto krāsu gammu pieskaņot sievietes mainīgo noskaņu un jūtu pasaules daudzveidībai. Krāsas ir kā dzīva, jūtīga būtne, tā plūst un veido savu stāstu, vajag tikai ieklausīties. Tā ir iekšēja nepieciešamība, atklāt vienojošās saites starp savu iekšējo būtību un tehniku, kuru izvēlies.»

Izstāde parādīs nozīmīgu Latvijas mākslas šķautni – mākslas savdabīgo attīstību ārpus Rīgas, kur arī ir ļoti aktīva, radoši piesātināta mākslas dzīve, par kuru nereti galvaspilsētā tiek aizmirsts.

Izstāde «piePildījums» ienesīs svaigas pavasara vēsmas ziemas nogurdinātajā ikdienā. Izstāde galerijā «Pegazs» Rīgā, Muitas ielā 1b, (ieeja no Citadeles ielas) būs skatāma līdz 22.martam.