Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: lēmums par Titava izslēgšanu jāpārskata

Partijas «Jaunais laiks» valdes lēmums sestdien no partijas izslēgt tās ilggadējo biedru Danu Titavu nav savienojams ar tiesiskiem un ētikas principiem, tāpēc šo lēmumu vajadzētu pārskatīt.

Tā pirmdien žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Einars Repše («Jaunais laiks»).

Viņš uzsvēra - ja šo lēmumu nepārskatīs, partija būs spērusi «pirmo soli pretim represiju partijai un valstij», jo, pēc ministra domām, šis lēmums ir pieņemts uz nepatiesu apsvērumu pamata. Nepārskatot šo lēmumu, partija būs rīkojusies analoģiski kā traģiskās vēstures lappusēs - lielvalstis, kas sākotnēji darbojušās labu mērķu un ideālu vārdā, vēlāk, pārkāpjot tiesiskuma principus, pieļāvušas represijas un masveida slepkavības pret iedzīvotājiem, klāstīja ministrs.

«Izslēgt partijas biedru piecas minūtes pirms partijas kongresa tikai par to, ka viņš vēlas kandidēt partijas valdē.. tas ir šokējoši un absolūti nepieņemami demokrātiskai un tiesiskai partijai. Es saglabāju savu uzticību «Jaunā laika» ideāliem, partijai un partijas cilvēkiem, bet man ir kategoriski nepieņemama partijas vadības rīcība,» pastāstīja Repše.

Repše arī norādīja, ka nav skaidra šī lēmuma motivācija, taču esot skaidrs, ka Titavs no partijas izslēgts, jo vēlējās aktīvāk darboties partijā un kandidēt tās valdē.

Repše arī atkārtoti uzsvēra, ka nevēlas apdraudēt ne valdības, ne partijas darbu, tāpēc «demaršus nerīkos», taču cer uz partijas vadības spēju šo lēmumu pārskatīt.

Jau vēstīts, ka partijas «Jaunais laiks» valde īsi pirms sestdienas kopsapulces nolēmusi no JL izslēgt vienu no partijas dibinātājiem Danu Titavu. Vairākums valdes locekļu šo lēmumu atbalstījuši, un argumentu par labu tam bijis pietiekami.

Titavs izslēgts par disciplīnas pārkāpumiem, taču konkrētāk partijas vadība savus apsvērumus tā arī nav paskaidrojusi.