Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai vīrieši drīkst strādāt sieviešu veļas veikalos?

Saūda Arābijā izvērsusies publiska diskusija par to, kā pareizi tirgot sieviešu veļu, vēsta BBC News.

Tā kā islāma tradīcijas neatbalsta sieviešu nodarbinātību, veikalu attiecīgās nodaļās strādā pārsvarā vīrieši. Darhekmas koledžas ekonomikas pasniedzēja Džidas pilsētā Rima Asada (attēlā), atsaucoties uz reliģiskajiem kanoniem, izvērsusi internetā kampaņu par to lai sievietēm atļautu strādāt veļas pārdevējām. Pēc viņas vārdiem, musulmanietēm neklājas ar pārdevējiem vīriešiem apspriest savu intīmo apģērbu sīkumus. Nesen viņa pat aicināja boikotēt veikalus, kuros nepieņem darbā sievietes.

Autoratīvo reliģisko darboņu domas šajā jautājumā dalījās. Darba ministrijas un tikumības policijas pārstāvji paziņoja, ka neiebilst pret sievietēm pārdevējām, bet ar nosacījumu, ka pircējiem vīriešiem tiks aizliegts ieiet nodaļās, kurās viņas strādās.Saūda Arābijā dominējošā vahabisma konservatīvie sekotāji uzskata, ka sievietēm vispār nevajadzētu iziet no mājas, ja tās nepavada vīrs jeb tuvs radinieks.

Pēc dažām dienām Saūda Arābijā ar vizīti ierodas ASV Valsts sekretāre Hilarija Klintone. Vizītes laikā tai, bez visa pārejā, ir paredzēts apmeklēt Darhekmas koledžu.