Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti: elektronisko mediju likums jāpieņem līdz Jāņiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apņēmusies pie Elektronisko mediju likumprojekta strādāt paātrinātā tempā, lai saeimā šo likumprojektu varētu pieņemt līdz pavasara sesijas beigām, proti Jāņiem, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

«Uzsākot darbu pie jaunā Elektronisko mediju likuma, vēlējāmies gan uzlabot nozares regulējumu, gan savlaicīgi pārņemt Eiropas Savienības direktīvu. Tomēr darbs pie likumprojekta nevirzās tik raiti kā gribētos, jo uz otro lasījumu iesniegti aptuveni 300 priekšlikumi,» norāda komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene.

Viņa norāda, ka nepieciešams rīkoties konstruktīvi un ātri, lai līdz Jāņiem jaunajā likumā iestrādātu Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas prasības, kas ļautu izbeigt Eiropas Komisijas ierosināto pārkāpumu procedūru.

«Mēs darīsim visu iespējamo – tostarp arī sasauksim papildu sēdes, lai pēc iespējas ātrāk izskatītu priekšlikumus un nodrošinātu likuma pieņemšanu līdz vasaras saulgriežiem,» sacīja Circene.

Par direktīvas savlaicīgu neieviešanu Latvijai varētu piespriest 320 000 eiro soda naudu un par katru nākamo kavējuma dienu piemērot līdz pat 23 000 eiro lielu sodu, komisijas deputātiem skaidroja Tieslietu ministrijas Eiropas Savienības tiesas departamenta direktore un Latvijas pārstāve Eiropas Savienības Kristīne Drēviņa

Viņa deputātus informēja, ka līdz 26.martam jāsniedz Eiropas Komisijai atbilde, kāpēc Latvija nav noteiktajā laikā sniegusi informāciju par direktīvas ieviešanas soļiem. Pēc atbildes izskatīšanas Eiropas Komisija izstrādās atzinumu un var celt prasību Eiropas Savienības Tiesā.