Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pametot JL, Repše zaudētu amatu

Premjera partijas konkurenti neizmantos paša «Jaunā laika» tiem rokās iemesto iespēju atbrīvoties no finanšu ministra Einara Repšes, ap kuru JL pēdējā laikā būvē savas ietekmes sviras, otrdien vēstī laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze». 

«Mēs viņiem nepalīdzēsim tikt galā ar viņu problēmām,» izteicies kāds ietekmīgs politiķis no vienas no koalīcijas partijām, likdams noprast, ka Repše kā nebeidzama JL iekšējā problēma pat ir izdevīgāks.

Pirmdien, divas dienas pēc sestdien notikušajiem satricinājumiem, kad Repše pameta partijas kongresu, protestējot pret sava domubiedra Dana Titava izslēgšanu no JL, partija nebija atradusi izeju no pēkšņās krīzes.

Oficiāli tika noliegta kuluāros klīstošā un dažu paša JL biedru apstiprinātā versija, ka partija pati meklēs iespēju, kā atbrīvoties no emocionālā satricinājumā esošā finanšu ministra, viņu upurējot stabilitātes atjaunošanas vārdā. Ietekmīgi, ar partijām nesaistīti politikas vērotāji pirmdien uzsvēra, ka JL nevarētu finanšu ministra amatam piedāvāt vienkārši partijā ietekmīgu cilvēku, tam jebkurā gadījumā jābūt finanšu smagsvaram, vēstī laikraksts.

Ar Repši pirmdienas priekšpusdienā pēc valdības sēdes bija runājis premjers Valdis Dombrovskis (JL). Neoficiāla informācija liecina, ka nekāds lūzums tajā netika panākts, izņemot to, ka finanšu ministrs nepieņems kādus radikālus lēmumus līdz trešdienai, kad atgriezīsies no komandējuma Briselē. To, ka «Repše nenomierināsies» un JL iekšēji jau ir gatavs viņa aiziešanai, norādīja vairāki redzami premjera partijas politiķi. Arī pats finanšu ministrs pirmdienas rītā pirms Ministru kabineta komitejas sēdes žurnālistiem gari izklāstīja savu nesamierināšanās pozīciju, uzsverot, ka «tas tā nepāries, pāris naktis pārguļot».

Pirmdien viņš no partijas bija saņēmis skaidru signālu, ka, izlemjot par aiziešanu no JL, viņš zaudētu arī finanšu ministra amatu. Kaut vai tādēļ, ka viņa demisiju tad pieprasītu citas partijas. «Nepastāv pat teorētiska iespēja debatēt par Einara Repšes izslēgšanu. Viņš ir svarīgs Jaunajam laikam un man,» pirmdienas vakarā «Neatkarīgajai» uzsvēra JL līdere Solvita Āboltiņa.