Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Olnīcas gatava pārdot, bet palīdzību nepieņem

Pagājušajā nedēļā plašsaziņas līdzekļi ziņoja par kādu jaunu sievieti – [s:31296]. Taču, kad dažādas organizācijas steigušās jaunajai sievietei palīgā, viņa no palīdzības atteikusies, vēsta «Diena».

Jēkabpils vietējais sociālās palīdzības dienests Līgai piedāvājis sociālo dzīvokli, kur izdevumi pat bargākajos ziemas mēnešos nepārsniegtu 30 latus. Jāpiebilst, ka pašreiz sieviete ar bērnu dzīvo saimnieka mājā un ik mēnesi par dzīvokli maksā 100 latus. Tomēr sieviete no pašvaldības piedāvājuma atteikusies, skaidrojot, ka sociālajās mājās dzīvo pārāk nelabvēlīgs cilvēku kontingents.

«Līgai ticis piedāvāts sociālais dzīvoklis, kur viņai būtu jāmaksā puse no komunālajiem maksājumiem, taču viņa atteicās, pamatojoties uz to, ka sociālajos dzīvokļos ir negatīvs cilvēku kontingents. Bet tas tā nav,» laikrakstam stāstījusi Jēkabpils krīzes centra vadītāja Aija Eglīte. Viņa arī paskaidro, ka šādos dzīvokļos mitinās cilvēki, kuri, tāpat kā Līga, ir nonākuši trūkumā – tie ir gan pusmūža cilvēki, gan ģimenes ar bērniem.

«Protams, ir arī tādi iemītnieki, kuri atrodas policijas redzeslokā, taču viņu nav daudz un tādi var būt visur,» piebilst Eglīte.

Vēl pirms piedāvājuma par izmitināšanu sociālajā dzīvoklī, Jēkabpils sociālais dienests piedāvājis segt daļu no komunālajiem maksājumiem par dzīvokli, kurā viņa mitinās patlaban, taču noskaidrojies, ka viņa šajā mītnes vietā nav deklarējusies, tādēļ maksāt par šo dzīvokli pašvaldības sociālie dienesti nav tiesīgi.

«Kā alternatīvu piedāvājām viņai apmesties mūsu krīzes centrā. Te viņai ne vien būtu siltas telpas, visas ērtības un četrreizēja ēdināšana, pat drēbes tiktu mazgātas viņas vietā. Krīzes centra apstākļi ir ļoti komfortabli — kā viesnīcā vai kūrortā. Bet arī šim piedāvājumam viņa vēl nav atsaukusies,» stāsta Eglīte.

Pagājušajā gadā Līga jau bija apmetusies krīzes centrā, taču tur padzīvojusi vien kādu mēnesi, jo atradusi dzīvokli, par kuru tagad nespēj maksāt un parāds iekrājies jau divu mēnešu garumā.

Kāpēc Līga palīdzību nepieņem, skaidrs nav, ar viņu pašu laikrakstam sazināties neizdevās.