Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijā aizliedz darba sludinājumā izmantot vārdu «jaunākais»

Lielbritānijā kādas frizētavas īpašniecei aizliedza darba sludinājumā meklēt jaunāko frizieri, paskaidrojot, ka vārds «jaunākais» diskriminē vecākus cilvēkus, vēsta britu bulvārpreses izdevums «Daily Mail».

Kā Mišelei Hilingai norādīja nodarbinātības dienesta darbinieki, viņa nedrīkst lietot vārdu «jaunākais», ja vēlas, lai tiktu izvietots viņas sludinājums. «Šī valsts ir galīgi zaudējusi prātu,» aizrādījumu komentēja Hildinga. «Es tikai vēlējos pieņemt darbā jaunāko frizieri, un pat tas ir aizliegts. Nav svarīgi, cik viņam ir gadu. Iepriekš man ir bijis jaunākais frizieris, kuram bija 45 gadi. Šis jēdziens ir gadiem ilgi izmantots frizētavu biznesā.»

Neskatoties uz to, ka frizētavas īpašniece paskaidroja nodarbinātības dienesta darbiniecei, ka vārds «jaunākais» nozīmē kvalifikāciju, nevis vecumu, šo vārdu viņai neatļāva lietot un ieteica izmantot «māceklis». Hildinga uz to iebilda, ka šāds sludinājums piesaistīs kandidātus bez pieredzes. «Man vajadzīgs kvalificēts cilvēks, kas tomēr joprojām vingrinās,» viņa piebilda.

Galu galā Hildinga zaudēja cerības un atteicās no vārda «jaunākais» savā sludinājumā. Tagad viņa baidās, ka uz viņas frizētavu Ņūkāslā pie Tainas straumēm plūdīs pārāk pieredzējuši frizieri.

Līdzīgā atgadījumā nodarbinātības centrs atteicās izvietot cilvēkresursu aģentūras vadītājas Nikolas Malmo sludinājumu, kas gribēja atrast «uzticamu strādnieku», norādot, ka šādā veidā tiek diskriminēti cilvēki, kas nav uzticami.