Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parādās tendence, ka avārijās iesaistīts tikai viens auto

Valsts policija secinājusi, ka pēdējā laikā parādās tendence, ka avārijās iesaistīta tikai viena automašīna.

Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka pēdējā laikā parādās tendence, ka daudzos ceļu satiksmes negadījumos ir iesaistīta tikai viena automašīna, proti, auto iebraucis vai nu grāvī, vai kokā. Tas varētu būt skaidrojams ar nepareizu ātruma izvēli un ceļu seguma nenovērtēšanu.

Par to, ka janvārī bijis mazāk pārkāpumos pieķerto šoferu, Zivtiņš domā, ka tas saistāms ar biežo snigšanu, kad daudzi šoferi izvēlas spēkratu neizmantot, un snigšanas dēļ samazinājies pārvietošanās ātrums. Tomēr pietiekami liela problēma ir gājēju izdarīti ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, jo daudzi joprojām nelieto atstarotājus un iet pa ceļa nepareizo pusi.

Šogad Satiksmes uzraudzības birojs turpinās darbu pie aktuālākajiem satiksmes uzraudzības pienākumiem - mazaizsargāto satiksmes dalībnieku uzraudzības, piemēram, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu izmantošanas.

Birojs arī kontrolēs atļauto braukšanas ātrumu un to, vai transporta līdzeklis netiek vadīts reibumā.

Šogad janvārī reģistrētas 1735 avārijas, un tas ir par 246 vairāk salīdzinājumā ar pērnā gada janvāri. Šogad avārijās gājuši bojā 13 cilvēki, kas ir par 23 mazāk nekā pērn janvārī.

Šogad teju par 2000 samazinājies to šoferu skaits, kuri pieķerti pārkāpjam noteikumus, savukārt par 2775 palielinājies noteikumus pārkāpušo gājēju skaits.

Zivtiņš arī pastāstīja - lai uzlabotu satiksmes drošību, ir ideja par ceļazīmēm, kas brīdinātu par fotoradaru klātesamību, taču pagaidām šī ideja ir tikai pārrunu procesā. Zivtiņš domā, ka ceļazīmes varētu izvietot ceļu uzturētāji - pašvaldība un «Latvijas valsts ceļi».

Lai arī pašlaik policijas rīcībā ir tikai četri fotoradari, jau iepriekš izskanējis, ka vairāk nekā simts fotoradaru plānots iegādāties tuvākajos gados. Rīgas reģionā jau patlaban ir 20 vietas, kur policija izmanto fotoradarus un īpašās ceļazīmes, kas ceļu malās atrastos patstāvīgi un atšķirībā no fotoradariem lieti noderētu.