Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līduma: centos neatkārtot sprintā pieļautās kļūdas

Latvijas biatloniste Madara Līduma, kura otrdien olimpiskajās spēlēs Vankūverā 10 kilometru iedzīšanas distancē finišēja 38. vietā, pēc sacensībām atzina, ka trasē centusies neatkārtot tās pašas kļūdas, kuras pieļāva sprinta distancē, bet otra Latvijas pārstāve Gerda Krūmiņa uzreiz pēc finiša tika izsaukta uz dopinga pārbaudi.

Sarunā ar žurnālistiem Līduma sacīja, ka ļoti slikti ar šaušanu sekmējies jau piešaudē pirms sacīkstēm.

«Šodien bija ļoti slikti piešaudē. Pat nezinu, kāpēc tā. Ja guļus šaušana man nekad diskomfortu nesagādā, tad šajā šautuvē es pat nezinu... Es centos nepieļaut tās pašas kļūdas, kuras pieļāvu sprintā, respektīvi, ātrāk sagatavoties, ātrāk sākt šaut, lai nesanāk šaut ar lielu sasprindzinājumu,» skaidro Līduma.

Pēc pirmās šautuves viņai trasē treneri pat bļāvuši, lai šautuvē tik ļoti nesteidzas: «Pēc pirmās šautuves man trasē bļāva - šauj prātīgāk, šauj prātīgāk!»

«Tad, kad piešaudē svaigs sniegs krita pikučiem, tad likās, ka tiešām soļosim pa trasi. Par laimi uz sacensībām snigšana mitējās,» turpināja Līduma. Tāpat viņa atzina, ka, neraugoties, uz spēcīgo snigšanu, slīdējis labi: «Slīdēja labi, diemžēl ar katru apli, tāpat kā citiem, jutu, kā sēžas un sēžas...»

Sportiste arī atzina, ka pa turpmākiem startiem nevēlas prātot, kā būs, un spraust sev mērķus. «Gribas nostartēt tā, lai pašai prieks,» uzsver Līduma.

Tikmēr Gerda Krūmiņa, kura palika 57. vietā 60 startējušo dalībnieču konkurencē, uzreic pēc finiša izsaukta uz dopinga pārbaudi, tādēļ ar žurnālistiem runāja pavisam neilgu brīdi.

«Smagi gāja... Slēpes gāja smagi, laika apstākļi bija smagi. Šodien neslīdēja. Bet domāju, ka šodien tā bija ne man vienai. Drusku par daudz sodiņu... Nepatika otrā guļus šautuve... Pirmo un pēdējo šāvienu sasteidzu, ja pareizi atceros. Kā ir, tā ir,» rezumēja Krūmiņa.

Viņa arī atzina, ka mērķis šajā sacensībā bijis noturēt sprinta distancē izcīnīto vietu. «Gribējās noturēt un labi sašaut... Es esmu priecīga, ka tiku sešdesmitniekā.»

www.bns.lv