Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ostas policija nosmelšot policijas krējumu

Jaunveidojamā Ostas policija, kuras uzdevums būs nodrošināt kārtību Rīgas brīvostā, varētu nosmelt Valsts policijas krējumu, proti, ap 300 labāko policistu tur meklēs labāk atalgotu darbu, raksta «Neatkarīgā».

Laikraksts vēsta, ka uz Ostas policiju pošas arī Valsts policijas vadība – pašreizējais Valsts policijas šefs Valdis Voins un viņa vietnieks Andris Dzenis.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece sola, ka uz nākamo valdības sēdi būs uzskaitītas tās policijas funkcijas, kuras varētu pildīt Ostas policija. «Ja tā ir policija, kas nepakļaujas valstij, viņiem būtu jāliedz iespēja piekļūt iekšlietu datubāzēm,» teic ministre.

Dzenis laikrakstam ne noliedzis, ne arī apstiprinājis plānus atvaļināties no Valsts policijas un pāriet darbā uz Ostas policiju. Gan Voins gan Dzenis ir sasnieguši izdienas pensijas vecumu. Tieši šo apstākli, nevis, iespējams, vairākos tūkstošos latu mērāmo algu brīvostā, abi min kā faktoru, kas liktu apsvērt piedāvājumu, ja tādu kāds oficiāli izteiks.

Ja Voins pieņemtu uzaicinājumu pāriet darbā uz Ostas policiju, Valsts policijas vadību varētu uzticēt Rīgas reģiona pārvaldes priekšniekam Intam Ķuzim. To laikrakstam apstiprinājusi arī Mūrniece.

Viņa arī ir nobažījusies, ka Ostas policijā, kurā provizoriski varētu būt darba vietas ap 300 policistiem, uz šīm vietām tiks paņemti «labākie no labākajiem».