Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Endziņš: Kalvīša valdība ir tā, kas atvēra Pandoras lādi

Nevis Satversmes tiesa, bet gan [patlaban no aktīvās politikas aizgājušā Aigara] Kalvīša (TP) valdība atvēra Pandoras lādi, trešdien diskusijā Latvijas Radio sacīja bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš.

«Kalvīša valdība atvēra Pandoras lādi, nedomājot, ko var atļauties par valsts budžetu,» sacīja Endziņš.

Viņaprāt, ja Satversmes tiesa būtu atvērusi Pandoras lādi, tad tā būtu likusi uzreiz atmaksāt tiesnešiem ieturētās algas. «Taču Satversmes tiesa noteica tās atmaksāt vien 2011. gadā,» norādīja Endziņš, komentējot, vai Satversmes tiesneši, lemjot par algu atmaksu tiesnešiem, nav atradušies interešu konfliktā.

«DnB Nord bankas» vadītājs Andris Ozoliņš februāra sākumā, komentējot lemšanu par algu atmaksu tiesnešiem sacīja: «Mani tas uztrauc un biedē. Mēs esam tik daudz sasnieguši, bet ar šo precedentu at...

Tāpat Ozoliņš pauda, ka viņu dara bažīgu Satversmes tiesas lēmumi par tiesnešu un citām algām, jo tiesneši šos jautājumus skata no juridiski konstitucionālā aspekta.