Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers Kanādas latviešiem: nav labākas vietas pasaulē par Latviju

Noslēdzoties darba vizītei Vankūverā, Valsts prezidents Valdis Zatlers otrdien tikās ar Kanādā dzīvojošajiem latviešiem. Tāpat prezidents apmeklējis hokeja spēli starp Latvijas un Krievijas izlasēm.

Prezidents sarunā ar vietējiem latvieši diskutējis par tūrisma,  nodarbinātības un ekonomiskās attīstības jautājumiem Latvijā, interesējoties arī par ražošanas attīstības iespējām.

Valsts prezidents uzsvēra, ka, viesojoties darba vizītēs Latvijas reģionos, viņam ir iespēja tikties ar ļoti daudz uzņēmējiem un katrā Latvijas pilsētā ir vismaz viens veiksmīgi strādājošs un eksportspējīgs uzņēmums. Kā piemēru Valsts prezidents minēja Latvijas uzņēmumu, kas ražo kuģu dzenskrūvju lāpstiņas «Rolls-Royce» motoriem, tādējādi uzsverot, ka mums ir uzņēmumi, ar kuriem varam lepoties.

Vienlaikus prezidents atzīmēja, ka noteikti ir jāturpina strādāt pie Latvijas uzņēmumu ražošanas paplašināšanas un jaunu produktu izstrādes, tādējādi veicinot arī Latvijas uzņēmumu eksportspēju.

Valsts prezidents atzīmēja, ka, apmeklējot dažādās pasaules valstīs, viņš vairākkārt ir pārliecinājies, ka nav labākās valsts pasaulē par Latviju, pieminot arī latviešu valodas  lietošanas nozīmi ikdienā. Nobeigumā Zatlers uzsvēra, ka mēs paši veidojam savu Latviju, tāpēc ir būtiski iesaistīties un aktīvi piedalīties valsts norisēs.
 
Tāpat vakar Valsts prezidentam bija neliela tikšanās ar Britu Kolumbijas leitnantgubernatoru Stīvenu Pointu (Steven Point), kuras laikā tika pārrunāti gan aktuālie ekonomiskie jautājumi abās valstīs, tai skaitā Latvijas un Kanāda uzņēmēju sadarbība, gan Olimpisko spēļu norise.

Otrdienas vēlā vakarā Valsts prezidents apmeklēja arī Latvijas-Krievijas hokeja spēli, pirms kuras Zatleram bija neformāla tikšanās ar Starptautiskās Hokeja federācijas prezidentu Renē Fāzelu (Rene Fazel).  Pēc spēles Valsts prezidents devās pie hokejistiem, lai pateiktos par spēli, kā arī uzmundrinātu un novēlētu veiksmi un uzvaras nākamajās spēlēs.