Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sacensības ar Aļaskas sajūtu...

Nemierīgu suņu kompānija, kas ar nepacietību gaida traukšanos mežā, suņu saimnieki, kas smērē slēpes, sagatavo kamanas, lai kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem dotos trasē pēc Aļaskas sajūtām... Jā, tās ir Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotā sacensības «LKSSF ziemas kauss 2010», kas visus interesentus aicina 27. un 28. februārī pulcēties «Mežkalnu» atpūtas kompleksā.

Bet pirms tam (13. februārī) mūsu kamanu suņu sporta entuziasti viesojās pie kaimiņiem lietuviešiem, lai noskaidrotu labāko, veiklāko un nenogurdināmāko suņu un saimnieka tandēmu. Sacensības bija neparastas, jo otrais posms norisinājās, tumsai iestājoties. Sportisti nodrošinājās ar lukturiem gan sev, gan suņiem, taču dažu metru redzamība sev priekšā nemazināja ne ātrumu, ne azartu.

Laika apstākļi sportistus lutināja – nokrišņu nebija, saule spīdēja. Iepriekšējās dienās sasnigušais sniegs lika sacensību organizētājiem smagi piestrādāt, lai sagatavotu trasi. Trases saimnieku uzņemšana silta un draudzīga – tika ievērots katrs negadījums un izpalīdzēts ar ekipējumu.

Latvijas godu sīvi aizstāvēja četri dalībnieki: šajās sacīkstēs debitēja Ģirts Eldmanis, kurš piedalījās disciplīnā ar divu suņu kamanām, Ilze Slava ar četru suņu kamanām un Olafs Klūdziņš, kurš pārstāvēja skijoringu, savukārt Harija Kiršbauma iepriekšējā pieredze skijoringā veicināja sasniegt labus rezultātus.
Vislielāko pārsteigumu sev un pārējiem dalībniekiem sagādāja Ģirts ar Aļaskas malamutu Rūnu un Austrālijas aitu suni Hāglu, izcīnot 1. vietu un tādējādi pierādot, ka apņēmība un gribasspēks ir stiprāks par suņu dažādo augumu, soļu garumu vai šķirni. Ilze Slava ieguva 5. vietu «Nordic» vērtējumā un 7. vietu kopvērtējumā, savukārt Harijs Kiršbaums skijoringā izcīnīja 1. vietu «Nordic» grupā un 2. vietu kopvērtējumā. Olafs Klūdziņš ar Cēzaru par spīti tam, ka tūlīt pēc starta pievīla ekipējums (salūza nūja, kas ir ļoti būtisks faktors ātruma sasniegšanai), «Nordic» grupā ierindojās trijniekā un kopvērtējumā ieņēma 4. vietu. Interesants bija Harija rezumējums par sacensību otro posmu tumsā: «Tas, ka neredzi, kas priekšā sagaida, mazina baiļu sajūtu. Nav laika sagatavoties kādam šķērslim vai straujākam pagriezienam.»

Priekā  tvīkstošiem vaigiem par iegūtajiem rezultātiem un piedzīvoto Lietuvā mūsu sportisti jau gatavojas nākamajām sacensībām – «LKSSF ziemas kausam 2010», kas notiks 27. un 28. februārī atpūtas kompleksā «Mežkalni» (Baldonē). Tās būs vienīgās divu dienu sacensības Baltijā kamanu suņiem sniega apstākļos.

Pieteikšanās šīm sacīkstēm jau ir sākusies. Izjust vēju, azartu, sacensību garšu un kopības sajūtu ar savu četrkājaino draugu ir aicināts ikviens. Palutiniet savus mīluļus ar iespēju izskrieties mežā pa sniega kupenām, pakomunicēt ar saviem sugas brāļiem un iegūt labus rezultātus sacensībās!