Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputātiem jāinformē par vēlmi izmantot auto, lai dotos uz mājām

Saeimas deputātiem nedēļas laikā būs jāuzraksta iesniegumi par vēlmi izmantot dienesta automašīnu braukšanai no darba uz mājām un otrādi, šodien nolēma Saeimas Saimnieciskā komisija.

Saskaņā ar Saeimas prezidija pieņemtajiem noteikumiem deputātiem par dienesta auto izmantošanu būs jāmaksā aptuveni 23 lati mēnesī. Deputāti privātiem mērķiem drīkstēs izmantot automašīnu tikai, lai no darba nokļūtu mājās un no mājām uz darbu.

Prezidija apstiprinātie noteikumi paredz, ka deputāta pienākumu pildīšanai var izmantot Saeimas autotransportu, ar kura lietošanu saistītie izdevumi tiek segti no budžeta līdzekļiem noteiktā limita robežās - līdz 1500 kilometriem mēnesī. Pārsniedzot minēto limitu, deputātiem būs jāsamaksā visi ar transporta lietošanu saistītie izdevumi, kas varētu būt aptuveni 20 santīmi par kilometru.

Kā ziņots, līdz šim Saeimas deputātiem vēl nebija jāmaksā nodoklis par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām, jo Saeima gaidīja valdības lēmumu šajā jautājumā.

Saeimas Saimnieciskā komisija ir atbalstījusi, ka deputātiem būs jāmaksā 23 latu nodoklis par auto izmantošanu privātām vajadzībām. Šis lēmums tuvākajā laikā tiks apstiprināts Saeimas prezidijā.

Nodoklis deputātiem tiks piemērots arī par automašīnas izmantošanu janvārī.

Saeimas Saimnieciskās komisijas priekšsēdētājs Vilnis Edvīns Bresis (ZZS) skaidroja, ka, iepazīstoties ar Ministru kabineta noteikumiem par nodokļa piemērošanu un automašīnu dzinēja kubikmetriem, aprēķināts, ka deputātiem, kuri izmanto dienesta automašīnu, kā iedzīvotāju ienākuma nodoklis būs jāmaksā 23 lati.

Jau ziņots, ka no šā gada janvāra ir ieviests iedzīvotāju ienākuma nodoklis par gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgām vajadzībām.