Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Daugavpilī aizdomas par informācijas noplūdi no VID

Valsts Ieņēmumu dienests (VID) sācis iekšējo pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi arī VID Latgales Nodokļu un muitas administrācijas Daugavpils nodaļā, par ko tiek turēta aizdomās bijusī iestādes darbiniece, vēstī laikraksts «Diena».

Pārbaude tiek veikta, lai noskaidrotu, vai ir pamats sākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 329.panta par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Savukārt VID noliedz, ka šis gadījums būtu saistīts ar plaši izskanējušo Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) incidentu.

Slepenas informācijas zādzībā no VID fizisko un juridisko personu datubāzes pieķerta Daugavpils domes Revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietniece, vicemēra Grigorija Ņemcova vadītās partijas «Latgales tauta» locekle Aļona Dubica, vēstī laikraksts.

VID Latgales reģionālajā nodaļā apstiprināja, ka Dubica strādājusi VID Latgales nodokļu un muitas administrācijas Daugavpils nodaļā par nodokļu inspektori, taču 8.februārī aizgājusi no darba pēc pašas vēlēšanās.

No sīkākiem komentāriem VID Latgales reģionālajā nodaļā pagaidām atturas, pieļaujot, ka tas varētu būt arī kāds pārpratums.

Dubica laikrakstam neesot varējusi izskaidrot, kā radusies šāda, viņasprāt, apmelojoša informācija. No darba VID viņa aizgājusi, jo uzskatījusi, ka nevar to apvienot ar darbību domes Revīzijas komisijā. Viņa pieļauj iespēju, ka ar šādu informāciju kāds viņu vēlas kompromitēt kā jaunās domes Revīzijas komisijas priekšsēdētājas vietnieci.

Janvāra nogalē Daugavpils domē tika ievēlēta jauna Revīzijas komisija, jo iepriekšējā - eksmēra Riharda Eigima laikā izveidotā komisija, pēc deputātu domām, nestrādāja pietiekami aktīvi.

Par jauno komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Henrihu Miglānu (LSDSP), par vietnieci - Dubicu, raksta «Diena».