Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turpmākos trīs gadus Dailes teātri vadīs Andris Vītols

Kultūras ministrija nolēmusi nerīkot konkursu uz Dailes teātra valdes locekļa amatu un noslēgusi pilnvarojuma līgumu uz trim gadiem ar līdzšinējo teātra tehnisko direktoru Andri Vītolu, šodien preses konferencē pastāstīja kultūras ministrs Ints Dālderis (TP).

Pērnā gada 26.oktobrī Kultūras ministrija atcēla no amata Dailes teātra direktoru Aivaru Līni, jo bija saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informāciju par sākto kriminālprocesu, kurā viņš atzīts par aizdomās turēto. Līnim toreiz tika piemērots drošības līdzeklis - noteiktas nodarbošanās aizliegums un aizliegums tuvoties Dailes teātrim, tāpēc ministrija atcēla viņu no Dailes teātra valdes locekļa amata un uzdeva šos pienākumus pildīt līdzšinējam teātra tehniskajam direktoram Vītolam.

Vītols šodien žurnālistiem teica, ka piekritis vadīt Dailes teātri, jo šajos pāris mēnešos pārliecinājies, ka «te ir radošais potenciāls un komanda».

Vītols par savu svarīgāko uzdevumu uzskata līdz nākamajai sezonai, kas būs Dailes teātra 90.jubilejas sezona, atrast teātrim māksliniecisko vadītāju, kuram, pēc direktora domām, nav obligāti jābūt režisoram. Derēšot arī dramaturgs vai mākslinieks, taču lai būtu spilgta mākslinieciska personība.

Aktieris Juris Žagars preses konferencē slavēja Vītolu par to, ka viņam nav «privātu māksliniecisku ambīciju», tāpēc direktors necentīšoties kļūt par «teātra karali».