Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāju kultūras aktivitātes: TV un grāmatas

Latvijas iedzīvotāji kā galvenās kultūras aktivitātes, kurās viņi iesaistījušies pēdējā gada laikā, min kultūras raidījumu skatīšanos televīzijā un grāmatu lasīšanu, liecina Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas paspārnē veiktais pētījums.

Pēdējā gada laikā 70% Latvijas iedzīvotāju skatījušies televīzijā kultūras raidījumus, 69% - lasījuši grāmatas, 65% - apmeklējuši brīvdabas pasākumu savā pilsētā vai pagastā, bet vairāk nekā puse jeb 56% respondentu - apceļojuši Latviju un apmeklējuši baznīcu.

Pārējās kultūras aktivitātēs iedzīvotāji iesaistījušies retāk. Piemēram, vismaz reizi pēdējā gada laikā 46% respondentu skatījušies Latvijas Televīzijas raidījumu «100 g kultūras», 44% iedzīvotāju apmeklējuši pasākumus bērniem, 42% - balli, kurā spēlējuši vietējie muzikanti, bet 41% - muzeju.

Divas piektdaļas iedzīvotāju pagājušā gada laikā vismaz reizi bija apmeklējuši teātra izrādi, izstādi un populārās mūzikas koncertu.

Vēl retāk Latvijā dzīvojošie iesaistījušies tādās aktivitātēs kā atrakciju, izklaides parku, sporta spēļu un zooloģiskā dārza apmeklēšana. Aptuveni viena trešdaļa iedzīvotāju vismaz reizi pērn bija devušies uz kinoteātri, 31% - devušies tūrisma braucienā uz citu valsti, 29% - pārgājienā un vēl 29% - apmeklējuši naktsklubus.

Tikai 16% respondentu pagājušajā gadā bija apmeklējuši operas vai baleta izrādes un vēl nedaudz retāk jeb 14% gadījumu spēlējuši azartspēles ārpus mājas.

Pētījumā secināts, ka Latvijas iedzīvotāji ir aktīvi kultūras patērētāji, proti, pēdējā gada laikā katrs Latvijas iedzīvotājs vismaz vienu reizi piedalījies vidēji 8,7 kultūras aktivitātēs, savukārt pēdējā pusgada laikā - 5,4 aktivitātēs.

Salīdzinot ar iepriekšējos gados veiktajiem pētījumiem, pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri pēdējā gada laikā vismaz reizi skatījušies Latvijas Televīzijas raidījumu «100 g kultūras». Citu aktivitāšu veikšanas īpatsvars pieaudzis mazāk.

Vienlaikus visbūtiskākais samazinājums skāris izklaides, atrakciju parku, kinoteātru un teātru apmeklētājus. Tāpat samazinājies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri vismaz reizi pēdējā gada laikā ir devušies ceļojumā pa Latviju vai arī apmeklējuši muzejus.

Pētījums tika veikts laika posmā no 2009.gada 11.decembra līdz 29.decembrim. Tajā piedalījās 1056 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.