Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotība»: partiju priekšvēlēšanu tēriņi jāmazina uz pusi

Partiju apvienību «Vienotība» veidojošo partiju «Pilsoniskā savienība» (PS), «Jaunais laiks» (JL) un «Sabiedrība citai politikai» (SCP) Saeimas frakciju deputāti rosina izmaiņas Politisko organizāciju (partiju) likumā un Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, lai samazinātu naudas ietekmi gan uz politikas procesu, gan vēlēšanām un sabiedrību.

Deputāti sagatavojuši un iesnieguši grozījumus Politisko organizāciju likumā. Šie grozījumi paredz uz pusi samazināt politisko partiju priekšvēlēšanu kampaņu izdevumus, kā arī paplašināt ar priekšvēlēšanu kampaņu saistīto izdevumu bāzi, portālam «Apollo» paziņoja PS pārstāve Dace Balode.

Apvienības partijas rosina, ka līdzšinējo 570 tūkstošu latu vietā partijas savās priekšvēlēšanu kampaņās drīkstētu tērēt ne vairāk par 285 tūkstošiem latu, turklāt kampaņas izdevumos tiktu iekļauta arī reklāmu izgatavošana, kampaņas plānošana, kampaņā iesaistīto darbinieku atalgojumu.

Līdz šim priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumi tika attiecināti vien uz reklāmu izvietošanu, pasta izdevumiem un labdarības pasākumu finansējumu.

Tāpat partijas rosina uz pusi samazināt partijām atļauto ziedojumu apjomu - no līdzšinējām 100 līdz 50 minimālajām mēnešalgām vienam ziedotājam gada laikā.

«Politikas process, tostarp, arī vēlēšanas, tikai tad kļūs īsti demokrātisks un atklāts, kad partijām, cīnoties par vēlētāju balsīm, būs iespēja sacensties par spēcīgākajiem līderiem un profesionālākajiem piedāvājumiem, nevis pilnākajām kasēm un krāšņākajiem reklāmu rullīšiem,» norāda partiju pārstāvji.