Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumeiropas noziedznieki izvērtuši globālu kiberuzbrukumu

Pēdējo 18 mēnešu laikā datori vairāk nekā 2400 privātuzņēmumos un valdības iestādēs cietuši koordinētā kiberuzbrukumā, aiz kura, pēc visa spriežot, stāv noziedznieki no Austrumeiropas, trešdien raksta avīze «Wall Street Journal».

Kiberuzbrukuma dēļ riskam pakļauts milzīgs datu apjoms, atzina datoru drošības uzņēmuma «NetWitness» pārstāvis, kurš arī norādīja, ka zaudējumi vēl nav pilnībā apzināti.

Uzbrucēji uzņēmumos, arī 10 ASV valdības iestādēs, ieguvuši gan datus par kredītkaršu pārskaitījumiem, gan piesavinājušies intelektuālo īpašumu.

Kiberuzbrukums aizsākts 2008.gada beigās Vācijā un vēl nav apturēts, atzina «NetWitness» pārstāvis.

Cietušo uzņēmumu līdzstrādnieki aizvilināti uz tīmekļa vietnēm vai arī atvēruši e-pasta pielikumus, kuros solīts datorus attīrīt no vīrusiem, tomēr noticis gluži pretējais - datori inficēti ar jauniem vīrusiem.

Ir liecības, ka aiz uzbrukumiem stāv noziedzīga grupa no Austrumeiropas, kas izmantojusi datorus Ķīnā, tā kā tas iespējams, īpaši neraizējoties par pieķeršanu, atzina «NetWitness» pārstāvis.