Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn par 5% palielinājies pārtikas uzņēmumu skaits

Neraugoties uz pesimistiskajām prognozēm, pagājušajā gadā pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu skaits ir palielinājies par 5%. Šā gada sākumā valstī darbojās darbojās 28 841 uzņēmums, kas nodarbojas ar pārtikas ražošanu, izplatīšanu un sabiedrisko ēdināšanu.

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) portālu «Apollo» informēja, ka lielākā daļa no šiem uzņēmumiem – nedaudz vairāk par 13 000 – darbojas ar pārtikas tirdzniecību.

Neskatoties uz to, ka pērn pārtikas tirgotāju skaits ir nedaudz pieaudzis, galveno uzņēmumu skaita pieaugumu veido mājražotāji, kuri pērn aktīvi savas ražotnes reģistrējuši PVD – pagājušajā gadā dienests reģistrējis 270 šādus uzņēmumus un kopumā Latvijā šobrīd darbojas 632 mājražotāji.

Taču pērn novērota arī nepatīkama tendence – pārtikas uzņēmumi ir sākuši nevērīgāk izturēties pret paškontroles sistēmu uzņēmumā. No visām PVD konstatētajām neatbilstībām pārtikas uzņēmumos lielāko apjomu jeb 17 % sastāda tieši trūkumi uzņēmumu paškontroles sistēmā. Nereti paškontroles sistēmas uzņēmumos ir formālas, proti, dokumenti ir, bet izpratnes par procesu nav, lai gan tieši paškontrole ir viens no būtiskiem pārtikas drošuma un nekaitīguma nodrošināšanas aspektiem.

Izvērtējot pagājušā gadā veiktās pārbaudes, PVD atzinis, ka 21 % no pārbaudītajiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem atbilst prasībām, 78,5 % prasībām atbilst, taču tajos konstatētas noteiktas neatbilstības, kas gan neietekmē pārtikas drošumu, savukārt 0,3 % uzņēmumu prasībām neatbilst.