Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas uzņēmēji var pietiekties celt Londonas olimpisko spēļu ēkas

Latvijas uzņēmējiem ir iespējas būvniecības jomā Lielbritānijā, it sevišķi saistībā ar Londonas olimpiskajām spēlēm 2012.gadā, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» norāda Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Lielbritānijā Indra Freiberga.

«Latvijas uzņēmumiem ir iespējas pieteikties publiskajos iepirkumos, it sevišķi saistībā ar Londonas olimpiskajām spēlēm 2012.gadā. Projekti ir ļoti dažādi, kas attiecas uz olimpiskajām spēlēm, pārsvarā tā būs dažādu sporta ēku būvniecība un dažādi citi objekti, kas tiks celti,» norāda Freiberga.

Viņa arī stāsta, ka Latvijas uzņēmējiem ir iespējas veikt uzņēmējdarbību Lielbritānijā gandrīz visās nozarēs.

Piemēram, mašīnbūvē un elektronikā LIAA mērķis ir nodibināt kontaktus ar šo nozaru uzņēmējiem Lielbritānijā, piedāvājot Latvijas uzņēmumiem iespēju strādāt kā piegādātājiem, veicināt pasūtījumu plūsmu.

«Latvijā, piemēram, ražo ļoti kvalitatīvas presformas, kuras pasaules tirgū ir konkurētspējīgas gan kvalitātes, gan cenas ziņā. Jau trešo gadu LIAA pārstāvniecība sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociāciju (MASOC) organizē stendu Latvijas uzņēmējiem «Subcon» izstādē Birmingemā. Starptautiskā izstāde ir veltīta ražotājiem un apakšpiegādātājiem un ir plānota no šī gada 8. līdz 10.jūnijam,» informē LIAA pārstāvniecības vadītāja Lielbritānijā.

«Kokapstrādes nozarē pieprasīta ir kamīnmalka, briketes, granulas, ēvelskaidas, dārza mēbeles, koku guļbūves, logi un citi produkti. Ļoti pieprasīta pēdējo gadu laikā ir biomasa lielos apjomos, kas tiek izmantota energostacijās Lielbritānijā,» norāda Freiberga.

Arī biotehnoloģijās, ķīmijā un farmācijā ir iespējama sadarbība zinātnisko pētījumu jomā, kā arī kopīgu projektu identificēšanā un realizācijas veicināšanā. Tāpat arī tekstilizstrādājumu jomā darba apģērbiem un korporatīvajiem apģērbiem ir savs noiets, apgalvo Freiberga.

Visu interviju ar Freibergu var lasīt rīt, 19.februārī, biznesa portālā «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».