Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ēnu dienas» ietvaros liela interese par autosportu

Šī gada 17. februārī skolēni visā Latvijā, «Ēnu dienas» ietvaros, sekoja sev interesējošās profesijas pārstāvju ikdienas gaitām. Arī autosportists un «BTA Rally Talsi» organizators Raimonds Strokšs jauniešus iepazīstināja ar rallija organizēšanas un autosportista ikdienas aizkulisēm.

Interese no jauniešu puses bija liela, taču par «Ēnām» kļuva tikai četri – tie, kas jau iepriekš bija nopietni interesējušies par autosportu.

«Ēnu dienas» ietvaros «RA Motosport» «Ēnas» vispirms tika iepazīstinātas ar rallija organizēšanas procesu – sākot ar ātrumposmu plānošanu, saskaņošanu un drošības nodrošināšanu, un beidzot ar to, kā tiek veidota rallija mārketinga kampaņa un izklaides pasākumi apmeklētājiem.

«Kad uzņēmos organizēt 2009. gada «BTA Rally Talsi», vēl neapzinājos, cik daudz darba tiek veltīts viena rallija izveidei. Manas «Ēnas» ir rallija fani, tādēļ ar lielu prieku varu dalīties savā pieredzē un pastāstīt, kā šādi pasākumi tiek organizēti. Tas mums tieši tagad ir kļuvis aktuāli – esam nākamie rindā, «BTA Rally Talsi» 2010 notiks jau pēc 85 dienām – 15. un 16. maijā,» stāsta Strokšs.

Lai iegūtu pilnīgāku ainu par to, kas vispār ir rallijs, un kā tas Latvijā tiek vadīts, skolēni ciemojās arī pie Latvijas Automobiļu Federācijas (LAF) rallija komisijas vadītāja Jāņa Krastiņa, kurš sīkāk pastāstīja tieši par LAF funkcijām un pienākumiem.

«Tiešām prieks, ka jauniešus šis sporta veids interesē ne tikai no braucēju vai skatītāju, bet arī no organizatoriskā viedokļa. Ēnu diena palīdz viņiem saprast visus šī sporta veida procesus, bet mums - redzēt, ka aug jauna autosportistu un organizatoru paaudze,» saka Jānis Krastiņš.

«Ēnu dienas» noslēgums norisinājās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, kur Strokšs savām «Ēnām» demonstrēja kā notiek autosportista treniņš. Tas gan vairāk bija kā izklaides pasākums skolniekiem, kas visu dienu cītīgi bija klausījušies un sekojuši līdzi rallija organizatoriskajam procesam.

«RA Motosport» komanda bija ļoti atsaucīga un labi sagatavojusies «Ēnu dienai». Iepriekšējā dienā biju sarakstījusi dažādus jautājumus, taču uz tiem tika atbildēts vēl pirms es tos paspēju uzdot. Ļoti saprotami un secīgi pastāstīja par to kā tiek organizēts rallijs un arī man radās vēlme, kādreiz nākotnē, organizēt kādu autosporta pasākumu. Dienas beigās brauciens ar Evo bija vienkārši fantastisks,» stāsta viena no «Ēnām», Olaines 1. vidusskolas 12. klases skolniece Lolita Glazkina.

Gan LAF, gan «RA Motosport» augstu novērtē «Ēnu» dienas pienesumu un vēlas, lai nākotnē būtu vairāk tādu izglītojošu profesionālās orientācijas pasākumu – tas viennozīmīgi popularizē autosportu Latvijā un iedvesmo jauniešus kļūt par autobraucējiem vai rallija funkcionāriem.