Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk kriminālprocesu par «okupantu autoparku»

Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu par «Latvijai nelojālo auto īpašnieku» saraksta publiskošanu.

Prokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks aģentūrai BNS teica, ka Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļā pēc Datu valsts inspekcijas iesniegtās informācijas un privātpersonu iesniegumiem pabeigta pārbaude un nolemts sākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Kriminālprocess sākts par faktu, un lietu uzticēts izmeklēt Drošības policijai (DP), kuras pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai BNS apstiprināja, ka kriminālprocess ir saņemts.

Vasks pavēstīja, ka lietā pagaidām aizdomās turēto nav. DP vērtēšot, vai notikušajā arī nav saskatāmas cita nozieguma pazīmes.

Jau ziņots, ka Datu valsts inspekcija nosūtīja prokuratūrai vēstuli ar lūgumu izvērtēt, vai «Latvijai nelojālo auto īpašnieku» saraksta publiskošanā ir saskatāms kriminālpārkāpums. Inspekcijas vadītāja Signe Plūmiņa aģentūrai BNS iepriekš atteicās atbildēt, vai sarakstā minētie personu dati atbilst īstajiem.

Savukārt DP, kuras kompetencē ir izmeklēt nacionālā naida kurināšanas noziegumus, jau iepriekš ir saņemti vairāki personu iesniegumi saistībā ar internetā publicēto sarakstu.

Personu iesniegumos tiek minēti personu datu aizsardzības pārkāpumi, nacionālā naida izpausmes, goda un cieņas aizskaršana, cilvēktiesību pārkāpumi.

DP jau iepriekš paziņoja, ka saskata personu datu aizsardzības pārkāpumus, taču nekāds kriminālprocess tobrīd no DP nesekoja, lai gan DP sniedza atbalstu Datu valsts inspekcijai, kas par notikušo sāka pārbaudi.

http://www.latvietislatvija.com/AUTO/

Sarakstā redzama gan automašīnas marka, gan arī auto numurs, spēkrata īpašnieka vārds un uzvārds, personas kods un adrese. Lielākā daļa sarakstā minēto ir privātpersonas, taču ir arī minēti auto, kas pieder uzņēmumiem, piemēram, valsts akciju sabiedrībai «Latvijas Pasts». Lielākā daļa minēto vārdu un uzvārdu ir slāvu izcelsmes.

Vairāki ieraksti papildināti arī ar auto fotogrāfijām, kur redzams, ka spēkrats izgreznots ar Svētā Jura lentītēm, Krievijas Federācijas karogiem un šīs valsts ģerboņiem.

Kopumā sarakstā publicēti 118 auto īpašnieki. Lielākā daļa no viņiem ir no Rīgas, taču ir arī autovadītāji no Ventspils, Jūrmalas, Aizkraukles, Cēsīm un citām Latvijas vietām.

Fotogrāfijas uzņemtas ilgstošā laika posmā un kaut kad senāk. Par to liecina uz ielām redzamā koku lapotne - tā ir gan zaļa, gan rudens krāsās.

Auto izgreznošana ar Krievijas simboliku Latvijā, īpaši Rīgā, nav nekas neierasts, un tā tas notiek jau pēdējos gadus. Visvairāk autovadītāju Svētā Jura lentītes piesien, tuvojoties 9.maija jeb Uzvaras dienas svinībām, kuras parasti svin krievu tautības cilvēki.