Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā nodokļu nemaksāšanā atzinušies jau 3000 cilvēku

Pēc Berlīnes paziņojuma par plānu iegādāties disku ar to cilvēku vārdiem, kuri izvairās no nodokļu maksāšanas Vācijā, glabājot naudu Šveices bankās, vairāk nekā 3000 cilvēku ir brīvprātīgi pieteikušies varasiestādēs, liecina ceturtdien ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākusī informācija.

Saskaņā ar Bavārijas Finanšu ministrijas datiem, kas tapuši zināmi AFP, gandrīz 650 cilvēki par saviem pārkāpumiem ziņojuši Bavārijas varasiestādēm, savukārt Ziemeļreinas-Vestāfālenes federālajā zemē atzīšanos par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas iesnieguši 572 cilvēki.

Kā jau ziņots, Vācijas varas iestādes saņēmušas piedāvājumu no kāda anonīma informatora, kurš vēloties saņemt 2,5 miljonus eiro (1,75 miljonus latu) par disku, kurā atrodas līdz pat 1500 cilvēku vārdi, uz kuriem krīt aizdomu ēna par centieniem izvairīties no nodokļu maksāšanas, līdzekļus uzglabājot Šveices banku kontos.

Vācijas valdība norāda, ka ar diska palīdzību, iespējams, izdosies atklāt apjomīgāko izvairīšanos no nodokļu maksāšanas valsts vēsturē.

Atbilstoši sākotnējām aplēsēm Berlīne ar diska palīdzību varētu nodokļu ienākumos nodrošināt aptuveni 100 miljonus eiro (70,28 miljonus latu), taču medijos izskanējusi informācija, ka šī summa varētu būt pat četras reizes lielāka.

Šī situācija Vācijā izraisījusi diskusijas par tiesisko un ētisko dilemmu, kad tiek maksāts par acīmredzami zagtu preci. Tāpat Berlīnes plāns arī varētu apdraudēt attiecības starp Vāciju un Šveici, kas vēlmi iegādāties šo informāciju uzskata par kārtējo uzbrukumu valsts aizsargātajai banku konfidencialitātei.