Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ezeros novēro zivju slāpšanu

Kaņiera, Babītes un Slokas ezeros šonedēļ novērota zivju slāpšana, informē Valsts vides dienesta pārstāvis Nikolajs Liskins.

Viņš skaidro, ka zivju izdzīvošanu ezeros ziemā mazina galvenokārt skābekļa daudzums ūdeņos. Skābekļa daudzums no 4 līdz 6 miligramiem uz litru (mg/l) nodrošina labvēlīgu zivju izdzīvošanu ziemā. Pēc skābekļa samazināšanās ūdeņos – mazāk nekā 2 mg/l – sākas masveida zivju slāpšana.

Kaņiera ezerā konstatēts, ka apmēram 80% ūdenstilpes platībā skābekļa daudzums bija tikai ap 1 mg/l. Tas nozīmē, ka zivju izdzīvošana šajos apstākļos nav iespējama. Pietiekoša skābekļa koncentrācija novērota tikai vietā, kur Slocenes upīte ietek ezerā. Kaņierī zivju slāpšanu pastiprina arī sērūdens izdalīšanās ezerā un tā apkārtnē, kas pa upītēm un strautiem ieplūst ezerā.

Savukārt Slokas ezerā novērota vēl sliktāka situācija – skābekļa koncentrācija visā ezera platībā nepārsniedz 1 mg/l. Ezera iztekā, Vecslocenes upē, redzams bojāgājušās zivis.

Bet Babītes ezerā skābekļa daudzums no 2 līdz 3 mg/l tika novērots tikai tajos rajonos, kur ezers savienots ar Lielupi.

Saņemtie dati liecina, ka šogad Latvijā pavasarī daudzos seklūdens ezeros gaidāma masveida zivju slāpšana un zivju krājumu samazināšanās.

Liskins norāda, ka āliņģu urbšana ir mazefektīva, jo tie ātri aizsalst, turklāt uz tādas platības kā Kaņiera un Slokas ezers, būtu nepieciešams tūkstošiem āliņģu