Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Starptautiskajā meklēšanā 11 iespējamie «Hamas» funkcionāra slepkavas

Interpols izsludinājis starptautiskajā meklēšanā vienpadsmit cilvēkus, kuri tiek turēti aizdomās par viena no radikālas islāmistu kustības «Hamas» komandieriem Mahmuda al Mabuha slepkavību, kura notika Dubajā 2010. gada 19. janvārī.

Aizdomās turamo fotogrāfijas izvietotas organizācijas vietnē internetā. Interpola paziņojumā savukārt teiks, ka aizdomās turamo personības nav zināmas, un ka daži no viņiem izmantojuši reāli dzīvojošu cilvēku, kuriem nav sakara ar al Mabuha slepkavību, vārdus.

Nedaudz agrāk Dubajas policijas priekšnieks Dahi Halfans Tamims paziņoja, ka viņš ir gandrīz par simts procentiem pārliecināts, ka slepkavībā iesaistīts Izraēlas izlūkdienests «Mossad». Tamins aicināja Interpolu izdot orderi arī «Mossada» vadītāja Meira Dagana arestam. Oficiālā Izraēla savu specdienestu vainu al Mabuha slepkavībā neatzīst. Pēc tās ārlietu ministra Avigdora Libermana vārdiem, aiz slepkavības varēja stāvēt «kas vien vēlējās».

Starptautisks skandāls sakarā ar slepkavību Dubajā izcēlās pēc tam, kad policija publicēja likvidatoru brigādes videoierakstus un to personiskos datus. Izrādījās, ka slepkavas ieradās Dubajā ar viltotām Īrijas, Lielbritānijas, Francijas un Vācijas pilsoņu pasēm. Sešos gadījumos slepkavas izmantoja reālu Lielbritānijas pavalstnieku, kas dzīvo Izraēlā, personiskos datus. Neskatoties uz to, ka «Mossad» savu saistību ar slepkavību neatzīst, dienestam tiek veltītas asas apsūdzības vienkāršu pilsoņu drošības ignorēšanā.

Pēc «The Guardian» rīcībā esošās informācijas, uz Dubaju devušies britu tiesībsargājošo institūciju pārstāvji, lai izmeklētu incidentu ar viltotajām pasēm. Lielbritānijas un Īrijas varas iestādes arī spērušas soļus diplomātiskā spiediena uz Izraēlu uzsākšanai.

Tā Izraēlas vēstnieks Londonā Rons Prosors tika izsaukts uz britu Ārlietu ministriju paskaidrojumu sniegšanai. Īrijas ārpolitiskais resors tāpat izsauca Izraēlas vēstnieku situācijas izskaidrošanai. Tomēr sarunu gaitā abi Izraēlas diplomāti tikai apstiprināja oficiālo versiju par to, ka viņu valsts nav saistīta ar slepkavību Dubajā.
 
Pēc Izraēlas masu informācijas līdzekļu ziņām, Mahmuds al Mabuhs organizējis ieroču piegādes Gaza sektoram. Pret viņu jau agrāk notika atentāti, pēdējo reizi pusgadu pirms nāves, kad al Mabuhu mēģināja noindēt.