Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

4ATA publicējuši «Rīgas siltuma» datus

Interneta aktīvistu grupa, kas sevi dēvē par «Ceturtās Atmodas tautas armiju» (4ATA) un ir uzņēmusies atbildību par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) datu kopēšanu, sestdien pēcpusdienā publiskojusi datus par atalgojumu pašvaldības uzņēmumā «Rīgas siltums».

Sociālajā tīklā «Twitter» 4ATA pārstāvis Neo norāda, ka «Rīgas siltums» «izskatās daudz labāks par Satiksmi [«Rīgas satiksmi»], taču 2009-03 [2009.gada martā] vadība rīkojās netaisnīgi».

Internetā publiskoti uzņēmuma darbinieku bruto ienākumi, kuri iekļauj algu, piemaksas, prēmijas, atvaļinājuma naudu, atlaišanas pabalstus un citas kompensācijas. Kā skaidro 4ATA, dati tiek ņemti no EDS dokumenta, kas satur informāciju par konkrēto periodu, kas ir parakstīts un kuram ir vislielākais ID. Pastāv iespēja, ka vēlāk ir iesniegts dokumenta labojums, kurā dati var tikt mainīti.

Publiskotā informācija liecina, ka uzņēmuma vadošo darbinieku algas pagājušā gada laikā ir pakāpeniski samazinājušās. Februārī lielāko atalgojumu - 4173 latus - saņēmušajai personai novembrī atalgojums samazināts līdz 2025 latiem, citam darbiniekam - no 4000 līdz 2835 latiem, vēl citam - no 3454 līdz 2022 latiem.

Kopumā četrciparu bruto atalgojumu 2009.gada februārī saņēma 534 «Rīgas siltuma» darbinieki, tostarp trīs - lielāku par 4000 latu, 12 - lielāku par 3000 latu.

Pagājušā gada novembrī lielākais atalgojums uzņēmumā bija 2835 lati, vēl trīs cilvēki saņēma 2550 latus, vēl četri - vairāk nekā 2000 latus.

Atbilstoši 4ATA norādei, 2009.gada martā tiešām četri uzņēmuma darbinieki saņēmuši būtisku atalgojumu - viens 16 000 latu, divi - 12 000 latu, viens - 11 907 latus. Iepriekš 4ATA pārstāvis Neo šīs izmaksas raksturoja kā cinismu - «2009.gada martā visiem algas nogrieztas par aptuveni 40%, bet lielie izmaksā sev prēmijas ar pieciem cipariem.»

Ar uzņēmuma pārstāvjiem aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, piektdien tika izplatīta informācija par «Rīgas satiksmes» algām.

No 4ATA publiskiem paziņojumiem izriet, ka no VID EDS kopētie dati tiks izmantoti, lai atmaskotu nodokļu maksātāju naudas pārmērīgus tēriņus, pēc aktīvistu domām, nesamērīgas algas un, viņuprāt, netaisnīgu algu politiku, samazinot algas ierindas darbiniekiem saskaņā ar taupības pasākumiem valstī, bet paturot augstas algas un prēmijas vadītājiem. Dati arī tikšot apstrādāti un izplatīti mediju un sabiedrības apskatei, apspriešanai un analīzei.